Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rynki wschodzące – waluty depczą wodę ze wszystkimi oczami na Powella

Rynki wschodzące – waluty depczą wodę ze wszystkimi oczami na Powella

Waluty rynków wschodzących wykonały w piątek niewielkie ruchy, podczas gdy akcje zanotowały ostrożne wzrosty w oczekiwaniu na przemówienie prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, które będzie uważnie obserwowane w poszukiwaniu wskazówek dotyczących przyszłego kursu amerykańskiej polityki pieniężnej. Rand południowoafrykański stracił 0,3% wobec stabilnego dolara, podczas gdy meksykańskie peso utrzymało się na stałym poziomie.

Chiński juan spadł o 0,2%, wciąż blisko dwuletnich minimów. W Europie Środkowo-Wschodniej forint węgierski wzrósł w stosunku do euro o 0,7%, a złoty spadł o 0,2%. Indeks walut krajów rozwijających się ustabilizował się przed przemówieniem Powella na sympozjum Jackson Hole zaplanowanym na godzinę 14:00.

Po wzroście o 225 punktów bazowych w tym roku oraz oznakach amerykańskiej gospodarki i spowolnienia inflacji, inwestorzy obstawiają od 50 do 75 punktów bazowych od Rezerwy Federalnej w przyszłym miesiącu. Członkowie Fed wezwali do większego wzrostu, ponieważ inflacja utrzymuje się powyżej stopy docelowej banku centralnego. „Nie sądzę, żeby on (Powell) wyglądał bardziej jastrzębie niż wcześniej”, powiedział Per Hammarlund, starszy strateg rynków wschodzących w SEB. „Jeśli już, może to wskazywać na nieco niższą ostateczną stawkę dla stopy funduszy federalnych”.

„Biorąc pod uwagę siłę dolara amerykańskiego w ostatnim czasie, a zwłaszcza słabość walut wschodzących, spodziewałbym się krótkoterminowego zwyżki lub zwyżki walut wschodzących. Ale to głównie dlatego, że oczekiwania były zbyt wysokie”, powiedział . Wyższe stopy procentowe w USA wspierają rentowność obligacji skarbowych i dolarów oraz mają tendencję do odwracania przepływów od bardziej dochodowych, ale bardziej ryzykownych aktywów rynków wschodzących. Wcześniej przyczyniło się to do kilku kryzysów walutowych na rynkach wschodzących.

Tym razem wiele banków centralnych z rynków wschodzących rozpoczęło swoje cykle zacieśniania się na długo przed Fed, a azjatyckie banki centralne, które pozostały w tyle za swoimi szerszymi konkurentami, dołączyły. Wyjątkiem były Chiny, które obniżyły stopy procentowe, aby stymulować wzrost, podczas gdy niekonwencjonalna polityka Turcji podniosła inflację. Lira turecka, która w tym roku spadła o 27%, jest obecnie tylko o 1% od rekordowo niskiego poziomu 18,4 za dolara.

READ  TTi i Ambasada RP świętują Program Zielonych Inkubatorów Przedsiębiorczości...

Wśród akcji indeks MSCI Emerging Equity Index wzrósł o 0,3%, na czele z głównym indeksem Hongkongu, który wzrósł o 1%. Indeks Hongkongu zwiększył wzrost po wzroście o 3,6% w czwartek, po doniesieniu, że Pekin jest bliski zawarcia umowy umożliwiającej Stanom Zjednoczonym zbadanie rekordów chińskiej firmy w Hongkongu. Zyski stanowiły spadki zapasów w Chinach kontynentalnych i Polsce.

GRAFIKA wyników na rynkach wschodzących w 2022 r. znajduje się na stronie http://tmsnrt.rs/2egbfVh GRAFIKA wyników MSCI Emerging Index w 2022 r. znajduje się na stronie https://tmsnrt.rs/2OusNdX ważne wiadomości na rynkach wschodzących

Raport dotyczący rynku Europy Środkowej patrz Raport dotyczący rynku tureckiego patrz

Aby zapoznać się z raportem dotyczącym rynku rosyjskiego, zobacz

(Ta historia nie została edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)