Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

PKB Polski w 2023 roku wzrośnie o 0,2%.

PKB Polski w 2023 roku wzrośnie o 0,2%.

Dzisiaj regionalnie

Piątek, 2 lutego 2024 o godzinie 10:10

Fotografia: Feng Yu / Shutterstock.com

Jak wynika ze wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), wzrost gospodarczy w Polsce w 2023 r. znacząco się obniży.

PKB wzrósł o 0,2% w 2023 r., czyli znacznie wolniej niż wzrost o 5,3% w 2022 r.

Z danych wynika, że ​​wartość dodana ogółem w gospodarce narodowej wzrosła o 1%. W tym produkcja budowlana wzrosła o 3,4%, natomiast sektor przemysłowy zaobserwował spadek o 0,7%.

Po stronie wydatków konsumpcja gospodarstw domowych spadła o 0,8% w porównaniu do wzrostu o 2,9% w roku ubiegłym. Natomiast akumulacja brutto rosła w szybszym tempie – o 1,8%.

Wesprzyj Budapeszteński Magazyn Biznesowy

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby dostarczać Państwu wiadomości biznesowe, które się sprawdzają, informacje, którym można zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez strachu i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie miały trudności ze znalezieniem modelu biznesowego, który umożliwiłby im dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy: czytelników.

Tę samą szansę chcielibyśmy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij nasz przycisk „Wspieraj BBJ”, aby wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  Funkcja zwrotu gotówki Picodi jest już dostępna w Nigerii - TechEconomy Nigeria