Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwszy pionowy start kosmiczny w Wielkiej Brytanii w miejscu pochówku z epoki brązu

Pierwszy pionowy start kosmiczny w Wielkiej Brytanii w miejscu pochówku z epoki brązu

Dr Val Turner, archeolog z regionu Szetlandów, powiedział: „Od dawna podejrzewałem, że niektóre pierścienie skalne i niskie kamienie na Szetlandach mogą w rzeczywistości być grobowcami kremacyjnymi z epoki brązu, więc udowodnienie tego jest bardzo ekscytujące.

„Być może epoka brązu to okres w przeszłości Szetlandów, o którym nic nie wiemy, a to fantastyczna okazja, aby to zmienić.

„Dzięki dostępnym obecnie nowszym technologiom prawdopodobnie odkryjemy więcej o osobach, które tu żyły i zmarły, niż moglibyśmy odkryć nawet 20 lat temu”.

Najbardziej wysunięta na północ wyspa Wielkiej Brytanii, Saxford Spaceport, ma rozpocząć testy rakietowe tej jesieni przed wystrzeleniem pierwszego satelity wiosną przyszłego roku.

Odkrycia dokonano w pobliżu miejsca, w którym zostanie zainstalowany satelitarny system śledzenia i nie oczekuje się, że utrudni to budowę.

„Epoka brązu do epoki kosmicznej!”

Frank Strang, dyrektor naczelny Shetland Space Centre, dodał: „To bardzo ekscytujące odkrycie i będziemy wspierać dalsze badania szczątków, aby poznać pełną historię.

„Dzięki dziedzictwu Wikingów Unst zawsze myśleliśmy o okresie od wysokiego statku do statku kosmicznego. Teraz wiemy, że nasza strona jest aktywna od ponad 4000 lat: to epoka brązu ery kosmicznej!”

READ  Przyszłość firmy Deere w rolnictwie precyzyjnym zależy od przestrzeni