Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Paryż przechodzi lifting, przygotowując się do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku

Paryż przechodzi lifting, przygotowując się do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku

Do ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. minął nieco ponad rok, a miasto tętni projektami budowlanymi na dużą skalę. Jednak rada miejska patrzy poza igrzyska, starając się uczynić miasto bardziej przyjaznym dla klimatu.

Wicedyrektor miasta ds. budownictwa zapowiedział w środę budowę ścieżek rowerowych, zazielenienie szkolnych boisk, docieplenie budynków użyteczności publicznej… Aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym, rada miasta Paryża planuje przyspieszyć latem prace nad adaptacją budynków i dróg .

W okresie letnim francuska stolica zrealizuje w swoich budynkach użyteczności publicznej 1700 projektów za około 180 mln euro, których głównym celem będzie „przyspieszenie procesów środowiskowych” (izolacja budynków, charakterystyka energetyczna, wentylacja itp.).

Planowane są również projekty konserwacyjne i modernizacyjne, w tym prace przy toaletach szkolnych i 22 projekty dostępności.

„Tych projektów nie jest więcej, ale są ważniejsze, ponieważ sprawiamy, że miasto staje się zielone, ułatwiamy jazdę na rowerze, odnawiamy budynki na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej” – wyjaśnił deputowany komunistyczny Jacques Baudrillet.

Rozwiązanie kryzysu klimatycznego za pomocą infrastruktury

W ramach swojego planu klimatycznego; Rada Miasta Paryża zobowiązała się do zmniejszenia zużycia energii w 3600 budynkach użyteczności publicznej o 30% do 2030 r. i osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r.

Szczególnie interesujące są budynki szkolne, ponieważ prace trwają w 466 z 638 szkół w mieście.

Planowane jest również wybudowanie 32 szkół typu „oazy”, w których znajdą się tereny zielone, fontanny i miejsca zacienione.

Rada miejska planuje również wymianę 3200 okien w budynkach użyteczności publicznej. „Są to liczby, których nigdy wcześniej nie osiągnęliśmy” – powiedział Baudrier.

Wśród najbardziej emblematycznych projektów, które będą kontynuowane tego lata, członek rady wymienił multimedialną bibliotekę Jamesa Baldwina, która zostanie otwarta na początku 2024 roku.

„To nasz sztandarowy budynek, pokazujący najlepsze, co możemy zrobić, jeśli chodzi o wykorzystanie materiałów pochodzenia biologicznego lub geograficznego oraz naturalnej wentylacji. Z pewnością przyniesie nam międzynarodowe uznanie” – powiedział.

READ  Varadkar sprzeciwia się bojkotowi Eurowizji przez Irlandię z powodu udziału Izraela – The Irish Times

Rowerem w drodze do czystszego miasta

dotyczące dróg; Ratusz zgłosił 522 pierwszeństwa przejazdu, ale ze względu na prace na tramwajach i 26 km nowych ścieżek rowerowych obejmuje znacznie większy obszar około 1,2 miliona metrów kwadratowych.

„Zgadzamy się, że tego lata będą prowadzone prace na dużą skalę. Stoimy w obliczu ogromnego wyzwania związanego ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem powietrza i musimy to zmienić” — wyjaśnił David Belliard, wiceprezes EELV ds. mobilności.

Wybrani przedstawiciele ogłosili również zamrożenie robót drogowych i sieciowych w Paryżu w związku z Igrzyskami Olimpijskimi między 15 czerwca a 15 września 2024 r. Po tym czasie wszystkie miejsca robót będą musiały zostać ukończone lub wycofane i zabezpieczone.