Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Państwa bałtyckie ostro krytykują Polskę w związku z blokadą granicy z Ukrainą

Państwa bałtyckie ostro krytykują Polskę w związku z blokadą granicy z Ukrainą

Ambasadorowie Litwy, Łotwy i Estonii odbyli miesięczny wyjazd transgraniczny do Warszawy. oblężenie Na granicy polsko-ukraińskiej podważa to zdolność Kijowa do obrony przed rosyjską agresją – poinformował 5 grudnia estoński nadawca publiczny ERR, powołując się na rzeczniczkę ministerstwa spraw zagranicznych Brittę Gigas.

Czytaj więcej: Komisja Europejska ostro skrytykowała stanowisko ustępującego polskiego premiera w sprawie systemu zezwoleń dla ukraińskich kierowców ciężarówek

„Spotkanie/odprawa trzech ambasadorów krajów bałtyckich odbyła się w Warszawie w Ministerstwie Infrastruktury” – czytamy w raporcie.

Sytuacja na granicy była wielokrotnie omawiana z władzami polskimi. Wkrótce ma się odbyć spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Estonii, podczas którego omówiona zostanie kwestia graniczna.

Tallinn szanuje prawo polskich kierowców ciężarówek do strajku, ale blokada graniczna stworzyła „trudną sytuację, która stwarza problemy dla innych przewoźników i dodatkowe trudności dla ukraińskiej gospodarki”. Estonia ma nadzieję znaleźć szybkie rozwiązanie problemu w najbliższej przyszłości.

Czytaj więcej: Słowaccy przewoźnicy naśladowcy planują 1 grudnia zablokować przejście graniczne Użhorod-Vyšné Nemecké.

Komisja Europejska grudzień 4-go, otwarcie krytykując planowaną blokadę granicy przez polskich przewoźników, stwierdził, że powrót do systemu zezwoleń jest całkowicie nie do przyjęcia.

Czytaj więcej: Ciężarówki towarowe rozpoczynają przetwarzanie na polskiej granicy w związku z debatą w UE

„Ping-pong między Ukrainą a Komisją Europejską jest niesprawiedliwy” – stwierdziła europejska komisarz ds. transportu Adina Velian. Komisja zaproponowała 13 środków o szybkim zastosowaniu w odpowiedzi na „uzasadnione obawy wyrażane przez przeciwników”.

Velian stwierdził, że w Brukseli „zdecydowano się” na zdecydowaną obronę porozumienia o liberalizacji transportu między Ukrainą a UE.

Nieść głos Ukrainy światu. Wsparcie Przekaż nam darowiznę raz lub Gospodarz!

Przeczytaj oryginalny artykuł Nowy głos Ukrainy

READ  W polskiej jaskini znaleziono dowody ludzkości sprzed pół miliona lat