Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Osuwisko w Kolumbii zginęły 23 osoby, w tym kilka osób ukrywających się w domu

Osuwisko w Kolumbii zginęły 23 osoby, w tym kilka osób ukrywających się w domu

Władze lokalne podały, że w wyniku osunięcia się ziemi w północno-zachodniej Kolumbii zginęły co najmniej 23 osoby, a około 30 zostało rannych.

Lokalny urzędnik powiedział, że droga łącząca miasta Medellin i Quibdo została zamknięta z powodu kilku osunięć ziemi, co skłoniło wiele osób do zaparkowania samochodów i schronienia się w domu w pobliżu społeczności Carmen de Atrato.

Następnie na drodze doszło do kolejnego osunięcia ziemi, które pogrzebało ich i niektóre pojazdy.

Burmistrz powiatu powiedział, że pod gruzami nadal znajdują się osoby.

Obszar w prowincji Chocó, graniczący z Oceanem Spokojnym, jest gęsto zalesiony i w ciągu ostatnich 24 godzin nawiedziły go ulewne deszcze.

Zdjęcia zamieszczane w mediach społecznościowych i kanałach telewizyjnych przedstawiały zniszczone samochody, częściowo zakopane w błocie i zwalonych skałach.

Urzędnik w biurze gubernatora Chocó powiedział AFP, że „duża liczba osób” porzuciła samochody na drodze i schroniła się w domu w pobliżu gminy Carmen de Atrato.

Urzędnik dodał: „Niestety nastąpiło osunięcie się ziemi i pogrzebało ich”.

Skomentuj zdjęcie,

W Chocó strażacy zebrali się, aby ratować osoby, które przeżyły osuwisko

Prezydent Kolumbii Gustavo Brito zobowiązał się zapewnić „wszelką dostępną pomoc” regionowi Chocó.

Wiceprezydent Kolumbii Francia Márquez poinformowała w poście w mediach społecznościowych, że około 30 osób zostało rannych.

Burmistrz Carmen de Atrato, Jaime Herrera, powiedział lokalnej stacji telewizyjnej, że ludzie odnieśli poważne obrażenia, a inni nadal byli uwięzieni pod osuwiskiem, nie podając dokładnej liczby.

Choć Kolumbia boryka się obecnie z suszą, tamtejszy Instytut Hydrologii, Meteorologii i Studiów Środowiskowych już wcześniej ostrzegał przed niebezpieczeństwem, jakie stwarzają ulewne deszcze na obszarach graniczących z Oceanem Spokojnym i lasem deszczowym Amazonii.

READ  Trener fitness, który współpracował z takimi gwiazdami jak Jennifer Aniston i Nicole Kidman, dzieli się swoimi najlepszymi wskazówkami, jak uzyskać sylwetkę jak gwiazda.