Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Odkrycie z kosmosu pokazuje, że piramidy zbudowano przy użyciu wody

Odkrycie z kosmosu pokazuje, że piramidy zbudowano przy użyciu wody

Historyczne odkrycie na starożytnej odnodze Nilu mogło rozwiązać zagadkę budowy piramid w Egipcie wieki temu.

Suchą drogą wodną, ​​która przebiegała przez Gizę, prawdopodobnie transportowano materiały użyte do budowy piramid.

Bliskość drogi wodnej może również wskazywać, dlaczego w tym konkretnym obszarze Kairu znajdowała się taka grupa piramid, ponieważ duża ilość wody byłaby w stanie utrzymać różne elementy potrzebne do budowy masywnych konstrukcji.

Odkrycia dokonał dr Eman Ghoneim, który wykorzystał dane z radarów satelitarnych z kosmosu do zbadania Doliny Nilu, co ujawniło „niewidzialny świat informacji pod powierzchnią”. Ghoneim przesłała swoje badania do XIII Zjazd Egiptologów Wcześniej w tym roku.

Mówiąc do IFLScience „Długość tej odnogi mogła być bardzo długa, ale szerokość tej odnogi w niektórych obszarach była również ogromna” – powiedział Ghoneim. „Mówimy o szerokości około pół kilometra lub więcej, co odpowiada szerokości Nilu Rzeka dzisiaj.” „

Nieczynna droga wodna nazywała się Odgałęzieniem Ahramat i ciągnęła się od Gizy do Fajum i w zadziwiający sposób przebiegała przez 38 różnych miejsc piramid.

Jednak bez potwierdzenia, czy rzeka była czynna w okresie Starego i Średniego Państwa, czyli około 4700 lat temu, nie można w pełni określić, czy do budowy piramid wykorzystano wodę.

Jedną ze wskazówek na temat ich możliwego zastosowania jest to, że według Ghoneima piramidy te „umiejscowiono dokładnie na brzegu znalezionej przez nas gałęzi”, co może oznaczać, że były to „świątynie w dolinie”, które służyły jako starożytne porty.

Badania te mogą nie tylko odkryć tajemnice piramid, ale mogą także odkryć części starożytnego Egiptu, które zostały dawno utracone, gdy miasta zniknęły w wyniku naturalnej migracji Nilu.

„Wraz ze zniknięciem gałęzi starożytne egipskie miasta i miasteczka również zostały zniszczone i zniknęły, a my nie mamy pojęcia, gdzie je znaleźć” – dodał Ghoneim.

READ  Raport: Rosja opuści Międzynarodową Stację Kosmiczną z powodu sankcji USA

To nie wszystko! Oto nasze najlepsze doniesienia naukowe:

Subskrypcja Do naszego nowego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu Indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100.