Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obejrzyj: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przelatuje nad Aotearoa

Obejrzyj: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przelatuje nad Aotearoa

Chmury ładnie się połączyły, dając Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wyjątkowy widok na Wyspę Północną. Wideo/ISSAboveYou

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) przeleciała nad Aotearoa w niedzielę rano, robiąc wspaniałe zdjęcia od Farewell Spit na Wyspie Południowej do Zatoki Obfitości na Wyspie Północnej.

W filmie opublikowanym na Twitterze przez @ISSAboveYou widzowie mogą obserwować, jak stacja kosmiczna przelatuje nad górą Taranaki i jeziorem Taupo przy względnie czystym niebie.

„Kia Ora Aotearoa Nowa Zelandia. Chmury połączyły się tak dobrze, że dały nam tę szczególną przewagę [International Space Station] Widok Te Waipounamu/South Island przez Te Ika-a-Māui/North Island,”.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest największą standardową stacją kosmiczną na niskiej orbicie okołoziemskiej. Jest to wielonarodowy projekt współpracy, w którym uczestniczy pięć agencji kosmicznych: NASA (USA), Roscosmos (Rosja), JAXA (Japonia), ESA (Europa) i Kanadyjska Agencja Kosmiczna (Kanada).

Mapa pokazująca, jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna śledziła dziś rano części Nowej Zelandii.  Załączone zdjęcie
Mapa pokazująca, jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna śledziła dziś rano części Nowej Zelandii. Załączone zdjęcie

Wideo na żywo jest transmitowane z zewnętrznej kamery o wysokiej rozdzielczości na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W nim widzowie mogą zobaczyć kamerę skierowaną na Ziemię z okazjonalnym panelem słonecznym przechodzącym przez widok.

READ  Lądowanie rakiety SpaceX ace 100 po wystrzeleniu statku towarowego Dragon na stację kosmiczną