Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

MDA ogłasza drugą komercyjną sprzedaż technologii robotyki kosmicznej firmie Axiom Space – Parabolic Arc

Węzły interfejsu ładunku zwiększają wpływ MDA na rozwijający się rynek komercyjnej infrastruktury kosmicznej

Brampton, Ontario, 20 września 2022 (MDA PR) – Dzisiaj MDA Ltd. (TSX:MDA), wiodący dostawca zaawansowanych technologii i usług dla szybko rozwijającego się globalnego przemysłu lotniczego, ogłosił drugą komercyjną sprzedaż swoich produktów opartych na technologii Canadarm3 firmie Axiom Space.

Nowy kontrakt dotyczy dostawy 62 par interfejsów ładunku do stacji kosmicznej Axiom Axiom. Interfejsy zapewnią połączenia mechaniczne, elektryczne i danych dla ładunków zainstalowanych na zewnątrz terminala Axiom w celu wykonywania czynności, w tym badań naukowych, obserwacji Ziemi, komunikacji i szeregu innych zastosowań.

Jest to druga umowa handlowa podpisana przez MDA i Axiom w tym roku i otwiera drogę do większych możliwości przed uruchomieniem pierwszego terminala Axiom planowanego na 2024 rok.

„Nowy kontrakt jest ostatnim kamieniem milowym w naszej podróży z Axiom Space, ugruntowując rolę MDA jako wiodącej na świecie firmy zajmującej się robotyką kosmiczną i kluczowej pozycji na globalnym rynku kosmicznym” – powiedział Mike Greenley, dyrektor generalny MDA. „Ponieważ zapotrzebowanie na robotykę kosmiczną i inną krytyczną infrastrukturę kosmiczną stale rośnie, MDA ma wyjątkową pozycję dzięki wiedzy, doświadczeniu i doświadczeniu, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie komercyjne na opłacalną technologię i usługi humanoidalnej robotyki”.

MDA i Axiom budują silne partnerstwo dla przyszłości pierwszej na świecie komercyjnej stacji kosmicznej. „Nasza wspólna praca odzwierciedla wybitny postęp w kierunku rozwoju stacji Axiom” – powiedział Michael Suffredini, prezes i dyrektor generalny Axiom Space. „Canadarm3 ma sprawdzone możliwości i innowacyjną technologię, które pomogą nam ukształtować podstawową infrastrukturę dla platformy mikrograwitacyjnej nowej generacji, umożliwiając zróżnicowaną gospodarkę orbitalną napędzaną przez produkty stworzone przez światowych ekspertów”.

Stacja Axiom jest budowana i obsługiwana z funduszy sektora prywatnego, a stacja Axiom będzie początkowo połączona z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS). Oddzieli się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zanim partnerzy ISS przestaną działać pod koniec dekady, a później posłuży jako globalne centrum badawcze i handlowe, które ustanowi silną i konkurencyjną gospodarkę na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) — w tym produkcję w kosmosie , misje załogowych lotów kosmicznych na niską orbitę okołoziemską oraz eksplorację kosmosu.O czerwonej gwieździe Dawida

READ  Miliarder kosztuje jeszcze trzy loty SpaceX i planuje pierwszy prywatny spacer kosmiczny | nowości naukowe i technologiczne

MDA (TSX: MDA) służy światu z kanadyjskiego domu i globalnych biur . Zatrudniając ponad 2500 pracowników w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, MDA wytycza drogę ku opłacalnym koloniom księżycowym, usprawniając obserwacje Ziemi, komunikując się w hiperpołączonym świecie i nie tylko. Dzięki udokumentowanej historii realizacji ambicji kosmicznych, MDA umożliwia wysoko wykwalifikowanym ludziom ciągłe przekraczanie granic, stawianie czoła wielkim wyzwaniom i wyobrażanie sobie rozwiązań, które inspirują i wytrzymują zmianę świata na lepsze, na Ziemi i w gwiazdach.wypowiedzi prognozujące

Niniejsza informacja prasowa zawiera informacje dotyczące przyszłości w rozumieniu obowiązujących przepisów dotyczących papierów wartościowych, które odzwierciedlają obecne oczekiwania firmy dotyczące przyszłych wydarzeń. Informacje dotyczące przyszłości opierają się na wielu założeniach i są obarczone szeregiem czynników ryzyka i niepewności, z których wiele jest poza kontrolą Spółki, co może spowodować, że rzeczywiste wyniki i zdarzenia będą się znacznie różnić od tych ujawnionych lub sugerowanych przez takie prognozy. szukam informacji. Te czynniki ryzyka i niepewności obejmują między innymi czynniki omówione w części „Czynniki ryzyka” w rocznym formularzu informacyjnym MDA dostępnym na stronie SEDAR pod adresem www.sedar.pl. Firma MDA nie zobowiązuje się do aktualizowania tych wybiegających w przyszłość informacji, czy to w wyniku nowych informacji, przyszłych wydarzeń lub w inny sposób, z wyjątkiem przypadków wyraźnie wymaganych przez obowiązujące prawo.