Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obawy Peng Shuai nasilają się po tym, jak chińskie media państwowe opublikowały przemówienie, które według nich pochodzi od gracza | Tenis ziemny

głowa kobiety Tenis ziemny Stowarzyszenie (WTA) wyraziło rosnące zaniepokojenie dobrem Peng Shuai po tym, jak w państwowych mediach pojawiła się wiadomość rzekomo od chińskiego gracza.

Peng, były naukowiec numer 1 w deblu, nie miał żadnych wiadomości od czasu, gdy zarzuty napaści na tle seksualnym zostały postawione byłemu wicepremierowi. Chiny W poście na platformie społecznościowej Weibo dwa tygodnie temu.

Post został szybko usunięty i pojawiły się rosnące zaniepokojenie Peng z Naomi Osaka jest wśród użytkowników mediów społecznościowych Aby zwrócić uwagę na sytuację.

Wiadomość na Twitterze China Global Television Network in Europe, która, jak twierdził nadawca, została wysłana przez Penga do prezesa i dyrektora generalnego WTA Steve’a Simona, brzmi: „Jeśli chodzi o ostatnie wiadomości opublikowane na oficjalnej stronie internetowej WTA, treść nie została potwierdzona lub zweryfikowane przeze mnie i wydane bez mojej zgody.

Informacje zawarte w tym oświadczeniu, w tym zarzut napaści na tle seksualnym, są błędne. Nie tracę, ani nie jestem niepewny. Właśnie odpoczywam w domu i wszystko jest w porządku. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie mną.”

WTA wydało w niedzielę mocne oświadczenie, w którym Simon wezwał do zbadania zarzutów Pinga, jednocześnie informując New York Times, że sprawa może zagrozić przyszłości trasy w Chinach, pomimo ogromnych sum pieniędzy.

Simon, który napisał w środę, powiedział: „Oświadczenie wydane dziś przez chińskie media państwowe w sprawie Peng Shuai budzi moje obawy dotyczące jej bezpieczeństwa i miejsca pobytu.

„Trudno mi uwierzyć, że Peng Shuai rzeczywiście napisała e-mail, który otrzymaliśmy, lub uwierzyć w to, co jej się przypisuje.

Peng Shuai wykazał się niezwykłą odwagą, opisując zarzut napaści seksualnej na byłego wysokiego rangą chińskiego urzędnika rządowego. WTA i reszta świata potrzebują niezależnego, weryfikowalnego dowodu, że są bezpieczne.

Wielokrotnie próbowałem się z nią skontaktować różnymi środkami komunikacji, ale bezskutecznie. Należy pozwolić Peng Shuai mówić swobodnie, bez przymusu lub zastraszania z jakiegokolwiek źródła.

“Jej zarzuty o napaść na tle seksualnym muszą być szanowane i badane w pełnej przejrzystości i bez cenzury. Głosy kobiet muszą być słyszane i szanowane, a nie cenzurowane ani dyktowane.”

READ  Kryzys koronawirusa w Indiach: szpital wysyła wnuka starszego pacjenta po tlen, gdy kraj zmaga się z pogarszającym się boomem | wiadomości ze świata