Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy Jork głosuje w prawyborach burmistrza, gdy były policjant Eric Adams prowadzi sondaże | Wiadomości z USA

Po miesiącach propagandy wyborczej wreszcie nadszedł dzień wyborów Nowy Jork We wtorek, przy wstępnym głosowaniu Partii Demokratycznej, prawdopodobnie zdecyduje się na następnego burmistrza miasta.

Sondaże zamknęły się we wtorek wieczorem, ale może być jeszcze dużo czasu, zanim nowojorczycy poznają nazwisko swojego następnego przywódcy, w wyniku zastosowania głosowania pierwszego stopnia w wyborach na burmistrza Nowego Jorku. Oficjalne wyniki mogą pojawić się dopiero w lipcu.

Eric Adams, były funkcjonariusz policji, znalazł się na szczycie sondaży, gdy tysiące osób udało się we wtorek do głosowania.

Głosowanie w Dutch Kills High School w Long Island City we wtorek rano było powolne, ponieważ niewielu mieszkańców Queens przybyło, aby oddać swoje głosy, chociaż sondaże były otwarte do godziny 21. Wczesne głosowanie trwało od 12 czerwca, znacząca liczba Frekwencja wciąż była spodziewany.

26-letni Min Kwon głosował na Mayę Wiley, prawniczkę zajmującą się prawami obywatelskimi, która w ostatnich tygodniach stała się wybitnym postępowym kandydatem.

„Jej stanowisko wobec wydziału policji i znaczne cięcia w jego finansowaniu to coś, co bardzo mi się podoba” – powiedział Kwon, dodając, że popiera stanowisko Wileya w sprawie praw LGBT, praw mieszkaniowych i sprawiedliwości rasowej.

Diane Morales, była liderka postępowej organizacji non-profit i kolega krytyk policji, ale jej kampania była tak Wykolejony z powodu walk wewnętrznychTo był jego drugi wybór.

Sezon wyborczy, który rozpoczął się od wezwania do defundacji przez NYPD, zmienił się przynajmniej częściowo w ostatnich tygodniach, ponieważ gwałtowny wzrost liczby strzelanin skierował debatę w przeciwnym kierunku i pomógł popchnąć Adamsa, centrystę, który skrytykował „usuwanie funduszy przez policję” i obsługuje szeroko znienawidzony Taktyka policyjna zatrzymanie i przeszukanie, u góry ankiet.

Ludzie stoją w prywatnych kabinach, wypełniając karty do głosowania w PS 250 podczas nowojorskich wyborów miejskich na Brooklynie. Zdjęcie: Andrew Kelly/Reuters

Wiley unika używania określenia „zdefundować policję”, ale to zrobi: Wytnij co najmniej miliard dolarów Z budżetu NYPD – który był 5,8 miliarda dolarów W zeszłym roku osiągnął rekordowy poziom — a pieniądze zostały skierowane do programów społecznych i pracowników służby zdrowia psychicznego.

READ  Partia Pracy musi wykorzystać tę konferencję, aby przyspieszyć wykorzenienie antysemityzmu | Marie van der Zyl

Większość kandydatów wprowadziła politykę mającą na celu ograniczenie brutalności policji, chociaż różnią się sposobem osiągnięcia tego celu.

„Nie sądzę, że policja w Nowym Jorku powinna być tak duża, jak jest teraz. Zwłaszcza w przypadku bezdomności, chorób psychicznych lub innych tego typu rzeczy, istnieją inne zasoby, które możemy przekierować policyjne pieniądze, aby pomóc w tym” Kwon powiedziany.

Wybierając swojego kandydata, Kwon zadał sobie pytanie: „Kiedy faktycznie czuję się bezpieczny, gdy w pobliżu jest policja? A nie czuję się bezpieczny, gdy w pobliżu jest policja, zwłaszcza jako osoba kolorowa”.

Oczekuje się, że około 800 000 osób zagłosuje w prawyborach Demokratów, Według New York Times, co oznaczałoby wzrost w porównaniu z ostatnimi konkurencyjnymi prawyborami burmistrza w 2013 roku. Biorąc pod uwagę lewicowe nastawienie miasta, zwycięzca prawyborów jest prawie pewien, że wygra właściwe wybory w listopadzie.

Po zamknięciu sondaży o godzinie 21:00 Rada Wyborcza Nowego Jorku planowała opublikować częściowe wyniki dla głosów oddanych osobiście, ale ten wstępny obraz może być mylący, ponieważ zawierałby tylko dane dotyczące kandydatów wyznaczonych jako pierwszy wybór.

System rankingowej selekcji, zatwierdzony do użytku w prawyborach w Nowym Jorku i wyborach specjalnych w referendum w 2019 r., umożliwił wyborcom uszeregowanie do pięciu kandydatów na swoich kartach do głosowania.

Callie Howitt, 39 lat, głosowała na Catherine Garcię, byłą komisarz ds. warunków sanitarnych w Nowym Jorku, która zyskała popularność w sondażach po jej adopcji przez The New York Times i Codzienne wiadomości z Nowego Jorku.

„Chciałbym spróbować” – powiedział Howitt.

„Czuję, że potrzebujemy kogoś z doświadczeniem, chociaż potrzebujemy zmiany w stosunku do tego, co mamy obecnie, chcę kogoś, kto ma doświadczenie w rządzie i wie, jak to działa, w zasadzie nie pojawiając się znikąd”.

Howitt wybrała Seana Donovana, sekretarza ds. mieszkalnictwa i rozwoju miast w administracji Obamy, jako swój drugi wybór – „zasadniczo z tych samych powodów”, powiedziała – i była zadowolona z wprowadzenia głosowania rankingowego.

READ  Ostatnie wiadomości o wojnie między Ukrainą a Rosją: Wznowienie bombardowania hut w Mariupolu, gdy lekarze opisują straszne warunki w bunkrze

„Naprawdę to lubię, ponieważ twój głos ma znaczenie, nawet gdy twoja pierwsza osoba jest poza wyścigiem” – powiedziała.

Maya Wiley, kandydatka na burmistrza Nowego Jorku, wita wyborców przed lokalem wyborczym.
Maya Wiley, kandydatka na burmistrza Nowego Jorku, wita wyborców przed lokalem wyborczym. Zdjęcie: Justin Lin/EPA

Andrew Yang, Przedsiębiorca Technologiczny i Długoterminowy Kandydat na Prezydenta na rok 2020, Czołowe sondaże od tygodni Zanim Adams pojawił się jako pretendent numer jeden w maju. Ostatni sondaż sugeruje, że Adams otworzył przewagę nad rywalami, a Willie, Garcia i Yang nadchodzą z tyłu.

We wtorek wieczorem zwycięzca musi zostać ujawniony we wczesnym głosowaniu i w głosowaniu dnia, zanim głosy zostaną policzone pocztą, a następnie głosowanie jest kontynuowane z drugim, ewentualnie trzecim, czwartym i piątym wyborem.

Do 12 lipca, po miesiącach wyborczego szumu i kilka tygodni po Dniu Organizacji Podstawowej, nowojorczycy powinni wreszcie wiedzieć, kto jest ich następnym burmistrzem.

Associated Press dostarczyła reportaży