Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Angela Merkel szaleje w Portugalii po tym, jak decyzja o turystyce w Wielkiej Brytanii przynosi odwrotny skutek |  świat |  Aktualności

Angela Merkel szaleje w Portugalii po tym, jak decyzja o turystyce w Wielkiej Brytanii przynosi odwrotny skutek | świat | Aktualności

Przemawiając na wspólnej konferencji prasowej z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, niemiecka kanclerz powiedziała, że ​​brak porozumienia UE w sprawie wspólnej polityki podróżowania w sprawie koronawirusa zaczął przynosić efekt przeciwny do zamierzonego. W wyraźnej krytyce Portugalii Merkel powiedziała, że ​​decyzja kraju o wpuszczeniu brytyjskich wczasowiczów do kraju może kosztować blok wzrost liczby przypadków Covid.

Powiedziała: „Żałuję, że nie udało nam się jeszcze osiągnąć jednolitego zachowania wśród państw członkowskich w odniesieniu do ograniczeń w podróżowaniu.

„To przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

„Teraz mamy w Portugalii sytuację, której można było uniknąć, dlatego musimy nad tym pracować jeszcze ciężej.

„W ostatnich miesiącach osiągnęliśmy spore postępy, ale nie jesteśmy jeszcze tam, gdzie chcę, aby była UE”.

Unia Europejska nie dodała jeszcze Wielkiej Brytanii do swojej listy krajów, w których można bezpiecznie podróżować.

Ponieważ jednak lista nie jest wiążąca dla państw członkowskich UE, Portugalia i Hiszpania zdecydowały się zezwolić na wjazd brytyjskim turystom niezależnie od tego.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła w piątek, że wariant delta szybko staje się dominującym na całym świecie szczepem COVID-19 ze względu na jego „znacząco zwiększoną przenośność”.

Skrytykował również niemieckiego przywódcę w Londynie, wzywając UEFA do odpowiedzialnego działania w związku z planami organizacji finału piłkarskiego Euro 2020 w Londynie z powodu obaw o bezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Anglii.

Dodała: – Mam nadzieję, że UEFA będzie działać odpowiedzialnie w odniesieniu do meczów Euro.

Czytaj więcej: UE przygotowuje się do hoopla – Szwecja nazwana „następną, która odejdzie”

„Nie chcę, aby stadiony były tam przepełnione i popieram wszelkie wysiłki rządu brytyjskiego w celu wprowadzenia niezbędnych środków higienicznych”.

Pojawia się, gdy rząd Wielkiej Brytanii ogłosił we wtorek, że ponad 60 000 fanów piłki nożnej będzie mogło wziąć udział w półfinałach i finałach na Wembley, jeśli uzyskają negatywny wynik testu na Covid-19 lub udowodnią, że zostali podwójnie zaszczepieni.

READ  Fotograf uchwycił „Świętego Graala” zorzy polarnej nad wybuchającym wulkanem | wiadomości ze świata

Uważa się, że UEFA naciska 2500 VIP-ów, aby wzięli udział w finale rozgrywek 11 lipca bez poddawania ich wymogom kwarantanny, które dotyczą innych międzynarodowych podróżników.

Rząd i UEFA są zaangażowane w rozmowy na temat ograniczeń w podróżowaniu, które według brytyjskiego źródła są „pozytywne” i że „opracowywane są ostateczne szczegóły”, chociaż ministrowie wskazali, że pewne ograniczenia pozostaną w mocy.

nie przegap:
Brexit na żywo: UE wyśmiewa „odizolowaną” Wielką Brytanię w 5. rocznicę [LIVE BLOG]
Wojna handlowa zażegnana! Europejczycy dyskutują o planach zniesienia blokady kiełbasy [ANALYSIS]
Darren Grimes krytykuje plany bloku wycofania brytyjskich programów z telewizji UE EU [VIDEO]

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że finał może zostać przeniesiony do Budapesztu, jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie, a włoski premier Mario Draghi powiedział również, że Rzym może zapewnić alternatywne miejsce.

Ale w oświadczeniu UEFA powiedziała: „UEFA, FA i angielskie władze z powodzeniem współpracują ze sobą, aby zorganizować półfinały i finał Euro 2020 na Wembley i nie ma planów zmiany miejsca tych meczów”.

Tymczasem brytyjscy podróżnicy wciąż napotykają ograniczenia dotyczące spędzania wakacji za granicą.

Frekwencja w meczach zamykających turniej na stadionie została zwiększona do 75%, co może oznaczać jedne z największych tłumów na imprezie sportowej w Wielkiej Brytanii od początku pandemii.

Wszyscy posiadacze biletów będą musieli wykonać negatywny test na koronawirusa lub przedstawić dowód dwóch dawek szczepionki na 14 dni przed meczem.

Minister kultury Oliver Dowden powiedział: „Ponieważ kontynuujemy postępy w naszym planie wyjścia z blokady, utrzymanie bezpieczeństwa publicznego pozostaje naszym najwyższym priorytetem.

„Współpracowaliśmy bardzo blisko z UEFA i FA, aby zapewnić, że wdrożono surowe i rygorystyczne środki dotyczące zdrowia publicznego, jednocześnie umożliwiając większej liczbie fanów oglądanie wydarzenia na żywo.

„Finały zapowiadają się na niezapomnianą chwilę w naszym narodowym wychodzeniu z pandemii”.

READ  Zdjęcia: Siły ukraińskie utrzymują się w dotkniętym regionem Bakhmut | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział, że mecze „pokażą, że jeśli chodzi o wielkie wydarzenia sportowe, Londyn jest po prostu nie do pokonania” i wezwał londyńczyków do przestrzegania zasad Covid podczas turnieju.

– Mamy nadzieję, że ten program położy podwaliny pod bezpieczny powrót kibiców na stadiony w całym kraju w przyszłym sezonie – powiedział Mark Bullingham, dyrektor generalny FA.