Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa przestrzeń rozszerza działalność Ellon’s i District Men’s Shed

Nowa przestrzeń rozszerza działalność Ellon’s i District Men’s Shed

Ellon and the District Men Shed zakończyli pracowity rok 2022, oferując więcej zajęć dla swoich członków.

wcześniej w roku Grupa odniosła sukces z aplikacją planistyczną Umieścić odnowiony mobilny budynek obok swojej bazy na Miejskiej Drodze Szpitalnej.

Powiększona przestrzeń pozwoliła członkom rozszerzyć swoją działalność, co wiązało się z zainstalowaniem maszyny CNC, co umożliwiło im nabycie nowego sprzętu do wiercenia i obróbki drewna, który obecnie działa.

Również w nowym budynku członkowie mogą zajmować się kadrowaniem zdjęć i modelowaniem.

Co więcej, zespół otwiera szopę jako centrum ciepłej przestrzeni zimą, z której każdy może korzystać.

Koordynator projektu, John Urquhart, powiedział: „Obecnie uruchomiliśmy maszynę CNC i prowadzimy warsztaty dla członków, aby nauczyli się korzystać z oprogramowania.

Z nową maszyną CNC pracują członkowie Ellon i District Men’s Shed, John Urquhart (po prawej) i Charlie Forrest. Zdjęcie: Kyle Ritchie

Po utworzeniu projektów na komputerze inny program faktycznie uruchamia maszynę i wykonuje pracę.

„Celem jest tworzenie indywidualnych, jednorazowych przedmiotów. W 2023 r. zaczniemy od oznakowania domów i promowania ich zarówno lokalnie, jak i online, aby zobaczyć, jak to idzie.

W miarę jak członkowie stają się bardziej doświadczeni, przechodzimy do przyborów kuchennych, desek do rzeźbienia, desek do krojenia i przedmiotów na specjalne okazje.Będziemy specjalizować się w używaniu twardego drewna szkockiego, takiego jak dąb, wiąz lub jesion.

„Pracuje na pełnych obrotach od początku grudnia, a jeden z naszych członków wykonał siedzenie, na którym znajduje się maszyna. Po zamontowaniu na nim CNC powinno być bardzo solidne i wykonał bardzo dobrą robotę.

„Organy zostały sfinansowane z nagród dla całej Szkocji, która przekazała nam dotację w wysokości ponad 6000 funtów, która pokryła większość kosztów. The Men’s Shed również wniósł wkład”.

„Nie bylibyśmy w stanie mieć maszyny CNC bez większej przestrzeni” — powiedział Andy Leonard, prezes Ellon and District Men’s Shed.

„Nowy budynek był dla niego idealnym miejscem, a kiedy już był na miejscu, mogliśmy w nim umieścić maszynę. Wykonujemy w nim również oprawianie zdjęć i prace modelarskie”.

READ  Aby znaleźć energetyczne cząstki z kosmosu, nad lodem Antarktydy wzniesie się nowy detektor

„Udało nam się nabyć budynek dzięki funduszom Fundacji Bank of Scotland, co było fantastyczne.

„Został zainstalowany w marcu i używaliśmy go do przechowywania rzeczy w okresie letnim oraz do robienia i naprawy ławek.

„Dostajemy szopę do wyjścia na ogród, w której możemy przechowywać rowery, ławki i dużą kosiarkę. Zyskamy dodatkową przestrzeń wewnętrzną.

„Istnieją linki do innych grup, jak w przypadku obrazu Johna, ja i kilku innych członków należymy do Ellon Photographic Group i mamy ludzi zaangażowanych w Ellon and District Art Group, co jest bardzo pomocne.

„Cały sens posiadania większej przestrzeni wewnętrznej polegał na dalszym wspieraniu działań, które obecnie prowadziliśmy, ale także rozszerzeniu na inne obszary, takie jak kadrowanie obrazów, modelowanie i obróbka CNC.

„Członkowie uczą się zupełnie nowego zestawu umiejętności, a rodzaj oprogramowania używanego z urządzeniem nie różni się zbytnio od tego używanego w druku 3D, więc potencjalnie jest to krok w inną technologię”.

W międzyczasie grupa zaczęła oferować swoją bazę jako ciepłe centrum kosmiczne każdemu, kto jej potrzebuje.

Będzie otwarte w środę 28 grudnia od 11:00 do 15:00, a następnie w rotacyjne środy.

Jest otwarty dla dorosłych mężczyzn i kobiet, jest bezpłatny, a ludzie mogą się zalogować bez konieczności rezerwacji.

Będzie bezpłatna herbata, kawa, gorące posiłki i przekąski, a ludzie będą mogli skorzystać z komputerów i poczytać gazety.

Leonard dodał: „Wydaje się, że to właściwa rzecz, miejsce jest tutaj i wszyscy jesteśmy gotowi to zrobić.

„Mamy fundusze na miejscu i jesteśmy tutaj dla każdego, kto ich potrzebuje. Współpracujemy z Aberdeenshire Voluntary Action”.


Czy chcesz odpowiedzieć na ten artykuł? Jeśli tak, kliknij tutaj Aby przesłać swoje pomysły i opublikować je w druku.