Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aplikacje satelitarne Catapult stają się najnowszym najemcą o wartości 100 milionów funtów Space Park Leicester

Ogłoszono najnowszy biznes, który dołącza do najemców nowego kosmicznego parku technologicznego w Leicester. .

Zastosowanie satelitów Catapult odbywa się w Space Park Leicester, wartym 100 milionów funtów high-tech przemysłowym obszarze na Uniwersytecie w Leicester.

Dołącza również do organizacji i firm, które przenoszą się lub komunikują z obiektem, w tym firmy telefonii satelitarnej AST SpaceMobile, Europejskiej Agencji Kosmicznej, Hewlett Packard i Airbus.

Pierwsza część parku kosmicznego, która docelowo może wygenerować w regionie 750 milionów funtów rocznie dla brytyjskiej gospodarki i stworzyć 2500 miejsc pracy, będzie ośrodkiem innowacji, badań i inkubacji dla naukowców i prywatnych firm.

Znajduje się w pobliżu Narodowego Centrum Kosmicznego na północnych przedmieściach Leicester i większość prac tam wykonywanych będzie koncentrować się na analizie danych przesyłanych z satelitów.

Druga faza obejmie najnowocześniejsze roboty i zaplecze laboratoryjne wspomagane sztuczną inteligencją do badań i rozwoju w zakresie niskonakładowej produkcji satelitów. Późniejszy etap może obejmować niskobudżetową linię do produkcji satelitów.

Katapulta aplikacji satelitarnych jest jedną z dziewięciu podobnych instytucji powołanych w 2013 r. w celu stymulowania wzrostu gospodarczego w różnych obszarach innowacji. .

Nowe biuro będzie wspierać firmy zajmujące się technologiami kosmicznymi w centrum kosmicznym oraz w całym regionie. .

Niewielki zespół ekspertów będzie współpracował z naukowcami, przedsiębiorcami i firmami, koncentrując się na różnych działaniach przemysłu kosmicznego, w szczególności na komercjalizacji danych i technologii obserwacji Ziemi.

Zajmie tam swoje biuro w sierpniu, służąc jako baza w Midlands i wspierając swój zespół w Harwell w Oksfordzie.

Stuart Martin, dyrektor generalny Catapult Satellite Applications, powiedział: „Jesteśmy bardzo podekscytowani dzisiejszym ogłoszeniem, które wyznacza początek obecności katapulty w Space Park Leicester.

Jest to kolejna okazja dla firm do skorzystania z wyjątkowych usług oferowanych przez Catapult i, z naciskiem na dane z obserwacji Ziemi, jest ściśle powiązana z wieloma wiodącymi światowymi ekspertyzami Uniwersytetu w Leicester.

READ  Do Dogsthorpe przedłożono nową propozycję „wspólnej przestrzeni życiowej”

„Ogromne gratulacje dla wszystkich partnerów Leicester, którzy niestrudzenie pracowali nad stworzeniem tego wspaniałego obiektu”.

Catapult Satellite Applications będzie również kontynuować współpracę z Uniwersytetem w Leicester, aby wspierać projektowanie i produkcję technologii satelitarnych oraz misji w rzeczywistych zastosowaniach.

Nafisa Djeda, szefowa regionalnego zespołu ds. rozwoju aplikacji satelitarnych Catapult, powiedziała: „Wszystkie atrybuty, które posiada Space Park Leicester, pozwolą nam zmaksymalizować nasz potencjał do dalszej pracy nad dalszym rozwojem potencjału zrównoważonego partnerstwa, współpracy i wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu naszego sektora.

„Obiekt stanowi ważną i ekscytującą inwestycję w grupę skoncentrowaną na kosmosie i satelitach; cieszymy się, że możemy być we wspólnym obszarze, aby współpracować z firmami i uniwersytetem, aby wspierać nową współpracę i partnerstwa.

„Fakt, że będziemy teraz ściśle współpracować ze wszystkimi naszymi partnerami z Leicester, przyniesie również korzyści wszystkim zainteresowanym stronom skupionym na rozwoju satelity i ambicji przestrzeni publicznej Wielkiej Brytanii.

„Ta fizyczna obecność wzmacnia nasze ugruntowane, ukierunkowane na innowacje partnerstwa z Uniwersytetem w Leicester”.

Space Park Leicester, który wspiera współpracę między badaczami studiów licencjackich a sektorem prywatnym, jest kierowany przez University of Leicester we współpracy z Radą Miasta Leicester oraz Leicester and Leicestershire Enterprise Partnership (LLEP).

Profesor Sarah Davies, wicekanclerz i dyrektor School of Science and Engineering na Uniwersytecie w Leicester, The Space Garden zapewnia miejsca pracy dla firm, od pojedynczych biurek po bezpieczne biura.

Powiedziała: „Cieszymy się, że katapultowe aplikacje satelitarne Spacepark Leicester wybrały jako bazę dla swoich planów ekspansji.

„Uczelnia jest dumna z naszych solidnych osiągnięć w zakresie stosowania technologii satelitarnych i danych pochodzących z przestrzeni kosmicznej do rozwiązywania rzeczywistych problemów, a ta współpraca będzie kontynuacją tego ważnego podejścia do osiągnięcia transformacyjnych zmian.

„Z niecierpliwością czekamy na powitanie zespołu Catapult jako jednego z naszych pierwszych partnerów w zakresie kolokacji”.

READ  To był wielki rok dla przemysłu kosmicznego. Rok 2023 będzie większy • TechCrunch