Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nordic Entertainment zabezpiecza NHL dla Viaplay Polska – Digital TV Europe

Nordic Entertainment Group (Grupa NENT) podpisała pięcioletnią wyłączną umowę dotyczącą praw medialnych z Narodowym Stowarzyszeniem Hokejowym Stanów Zjednoczonych (NHL) na transmisję do 1400 meczów NHL na żywo w każdym sezonie na Viaplay w Polsce do 2026 roku.

Transakcja rozszerza Grupę NENT i istniejące partnerstwo NHL na dziewięć krajów europejskich oraz wzmacnia ofertę sportową Viaplay w Polsce, z Premier League i Formułą 1 w kolejnych latach.

Grupa NENT posiada już wyłączne prawa NHL w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii, Islandii, Estonii, Łotwie i Litwie do 2026 roku.

Grupa NENT nabyła również wyłączność na transmisję meczów szwedzkiej ligi hokejowej (SHL) na Viaplay w Polsce do 2024 roku.

Począwszy od otwarcia sezonu 2021/2022 12 października, widzowie w Polsce mogą oglądać na żywo wszystkie regularne mecze sezonu NHL na Viaplay, w tym każdą sobotę NHL i niedzielę NHL – dawniej NHL European Game of the Week – transmisje z meczów, z komentarz W lokalnym języku wybranych gier.

Ponadto Viaplay będzie zawierał obszerne relacje na żywo z meczów Pucharu Stanleya, finału Pucharu Stanleya i innych wydarzeń NHL w ciągu sezonu, w tym NHL Winter Classic, NHL All-Star Game, NHL Stadium Series, NHL Heritage Classic i NHL Global Series .

Peter Norylund, Chief Sports Officer, NENT Group, powiedział: „Nasza 18-letnia współpraca z NHL jest jedną z najdłużej trwających i najważniejszych. Pokazuje zdolność Grupy NENT do dostarczania sportów premium nowym i uznanym widzom. zarówno na naszym skandynawskim, jak i światowym rynku.Jakość NHL się powiodła A dramat, w połączeniu z udanymi karierami Mariusza Czerkowskiego i zdobywcy Pucharu Stanleya Krzysztofa Oliwy, buduje lojalną polską rzeszę.Widzowie Viaplay mogą teraz cieszyć się każdą grą NHL w ramach topowej Polski strumieniowe transmisje sportowe”.

„Dzięki naszemu wieloletniemu i rozwijającemu się partnerstwu z Grupą NENT byliśmy w stanie udostępnić naszą grę większej liczbie fanów w Europie niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział David Propper, Starszy Wiceprezes NHL ds. Mediów i Strategii Międzynarodowej. pozwala nam zdominować naszą bazę fanów. Bardzo entuzjastyczni Polacy. Z niecierpliwością czekamy na dalsze oferowanie naszym polskim fanom wyjątkowych programów z udziałem najlepszych graczy na świecie.

READ  Hugh Grant potwierdza teorię fanów na temat swojego występu w Glass Onion