Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niska produkcja jabłek w Polsce opóźnia możliwości zdobycia nowych rynków • Drożdże

Niska produkcja jabłek w Polsce opóźnia możliwości zdobycia nowych rynków • Drożdże

Po pewnym czasie sezon na polskie jabłka w pełni. Według Johna Nowakowskiego, menadżera polskiego dystrybutora jabłek Genesis Fresh, jabłka Golden Delicious są bardziej zielone niż w zeszłym roku: „W tym roku sezon na polskie jabłka rozpoczął się dwa tygodnie później ze względu na pogodę i upał. sezon jesienny. Pierwsze jabłka Gala zostały zebrane terminowo i mają dobre warunki do eksportu długodystansowego pod względem rynków eksportowych. Inne odmiany, takie jak Red Jonahprince, Jonahgold i Licol, mają w tym sezonie mniej kolorów. Golden Delicious jest bardziej zielony w porównaniu do zeszłego roku, kiedy mieliśmy więcej słonecznych dni i wybrano żółto-czerwony rumieniec złocisty.

Ze względu na niską produkcję jabłek w Polsce w tym sezonie, Genesis Fresh musi odłożyć na później poszukiwanie nowych możliwości zaopatrzenia istniejących klientów. FreshPlaza informuje.

Nowkowski wyjaśnia: „Ogółem w tym sezonie będziemy mieć o 30 procent mniejszy wolumen, dlatego będziemy ostrożnie dostarczać jabłka na nasze obecne rynki i klientów. Nowe możliwości należy odłożyć na przyszły rok, kiedy będziemy bardziej produktywni. Nowym gorącym rynkiem dla polskich jabłek jest Ameryka Południowa. W ciągu zaledwie kilku lat nasze jabłka trafiły na rynki Ameryki Łacińskiej. Polskie jabłka radzą sobie dobrze w regionie, co skutkuje zwiększonym popytem.

Przeczytaj także: Jabłka rosnące w Australii wymierają, bo ceny nie rosną od 20 lat

Zarówno jabłka na eksport, jak i jabłka dla przemysłu przetwórczego mają w tym sezonie wysokie ceny – mówi Nokowski: „Ceny jabłek rozpoczęły ten sezon na dobrym poziomie. Już od kilku tygodni obserwujemy wzrost cen wszystkich odmian. Dobry sezon mają także jabłka przemysłowe. Ceny tych jabłek wciąż rosną, dlatego w tym sezonie należy spodziewać się wyższych cen.

Popyt jest obecnie duży, a oczekuje się, że eksport wzrośnie w ostatnim kwartale roku. „W tej chwili na jabłka Kala jest duży popyt. Od początku sezonu bardzo dobrze radzą sobie rynki Azji i Ameryki Południowej. Dzieje się tak dlatego, że w Europie jest niewiele jabłek, ale w innych częściach świata, takich jak Indie i Chiny, tak. Najwyższy eksport jabłek będzie miał miejsce w IV kwartale 2023 roku. Już teraz obserwujemy niedobory kontenerów ze względu na znaczny import z zagranicy. Ogólnie sezon jabłek w Polsce będzie dobry pod względem eksportu w Europie i Azji – podsumowuje Nowkowski.

READ  Siatkówka: Mistrzowie Polski Europy – dywizja angielska

Owoce Wschodu


Z materiałów witryny można korzystać bezpłatnie, jeśli w wyszukiwarkach znajdują się bezpośrednie i otwarte hiperłącza do określonej publikacji w witrynie East-Fruit.com.