Niemcy pokonały Polskę 2:1 i zdobyły swój pierwszy tytuł mistrzowski

Niemcy pokonały Polskę i zdobyły tytuł mistrza tenisa mieszanego United Cup 2023. AP

Alexander Zverev obronił dwa punkty meczowe, gdy Niemcy pokonały rozstawioną z najwyższej półki Polską w zaciętym zwycięstwie w trzech setach nad Hubertem Hurcoxem i w niedzielę w Sydney zdobyli swój pierwszy tytuł United Cup.

Po pokonaniu siódmej na świecie Angelique Kerber 6:6, czołowa rozstawiona Ika Svitek ożywiła remis zwycięstwem 6:7 (3/7), 7:6 (8/6), 6:4. 3, 6-0.

Zverev wrócił do Laury Siegemund i zdobył tytuł w grze mieszanej, wygrywając 6–4, 5–7, 10–4 ze Svidkiem i Hurcoxem.

„Dzisiaj to kwestia milimetrów, że Wy (Polska) jesteście mistrzami” – powiedział Zverev podczas ceremonii prezentacji.

„Dla mojego zespołu było to niesamowite i dające mnóstwo frajdy. Nie mogłem być szczęśliwszy.

Hurcox i Zverev nie spotkali się od finałów ATP w 2021 r., podczas których Niemcy zdobyli tytuł.

Zarówno 26-latkowie, jak i duzi gracze, a w pojedynku pojedynczym różnica między nimi była niewielka, Hurcox stawił czoła wyzwaniu w dogrywce w pierwszym secie.

Po obronie dwóch setów przez Zvereva przy wyniku 5:6, w drugim secie ponownie podnieśli poprzeczkę.

Tym razem jednak stracił nerwy w dogrywce i stracił dwa punkty w mistrzostwach, aby doprowadzić do decydującego seta, mimo że Zverev wykazywał oznaki zmęczenia.

W trzeciej partii Zverev objął prowadzenie 4-3, gdy do gry Hurcoxa wkradły się błędy.

„Jestem wyczerpany” – powiedział Zverev po półfinale Niemiec, który zakończył się w niedzielę o 2:18.

„W połowie drugiego seta byłem już zmęczony, a w trzecim secie przez dłuższy czas wisiał i jakoś udało mi się odpocząć” – dodał.

„Oczywiście było to trudne psychicznie i fizycznie, ponieważ gra w singlach i miksach przez trzy dni z rzędu jest trudna”.

Naprawdę dumny

Svidek przystępuje do Australian Open po stracie tylko jednego seta w turnieju gry podwójnej mieszanej, co podtrzymuje jej passę 16 zwycięstw z rzędu, która rozpoczęła się od występów w Pekinie i Cancun w zeszłym sezonie.

Jest o jeden poziom lepsza od byłej numer jeden na świecie Kerber, która wraca po 18-miesięcznej przerwie z powodu macierzyństwa i wygrała swoje ostatnie dziewięć meczów z rzędu.

„Czuję, że znacznie poprawiłem się w okresie przygotowawczym i cieszę się, że rozegrałem tutaj solidne mecze” – powiedział 22-latek.

„Jestem bardzo dumny, że udało mi się wygrać wszystkie moje single.

„Miałem wrażenie, że naprawdę wybiera właściwe miejsca do gry i czasami zaskakiwała mnie swoimi decyzjami i wyborami” – dodał o Gerberze.

„Wiedziałem, że potrafi tak grać, ale nie miałem zbyt wiele czasu, aby złapać rytm, ponieważ czasami ona naprawdę celowała piłkami.

„Po zmianie piłki poczułem, że moja gra stała się bardziej aktywna i mogłem mocniej naciskać na Angelique po 4-3 (w pierwszym secie)”.

Kerber wywarła presję na Świdku, który obronił dwa break pointy przy wyniku 3:2.

Jednak sytuacja się odwróciła, gdy Polak przełamał serwis Kerbera na 5:3 i od tej chwili szaleństwo Świdka było morderczą robotą.

Wraz z Kerber wejdzie do Australian Open, pokonując Caroline Garcię, Beatrice Haddad Maia, Sarę Soripes Tarmo i Zheng Qinwen.

Opublikowano: 08 stycznia 2024 08:25:46 IST

READ  Stellandis FCA Powertrain osiąga porozumienie w sprawie zwolnień z polskimi związkami zawodowymi - Pierwsze wiadomości