Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Netflix podobno stracił 16 milionów dolarów tantiem na rzecz szanowanego twórcy Wiedźmina, Henry’ego Cavilla

Netflix podobno stracił 16 milionów dolarów tantiem na rzecz szanowanego twórcy Wiedźmina, Henry’ego Cavilla

Kiedy Henry Cavill ogłosił swoje rozdzierające serce odejście z… Magik, Spekulacje utorowały drogę przekonaniu, że głównym powodem odejścia był brak szacunku serialu dla materiału źródłowego. Ale najwyraźniej jest coś więcej, skąd to się wzięło.

Andrzej Sapkowski, autor serii powieści o Wiedźminie

Jakby znieważenie autora przez odejście od pierwowzoru nie było wystarczająco złe, Netflix rzekomo odmówił Andrzejowi Sapkowskiemu należnego mu udziału w tantiemach. Jak podają źródła, polski autor popularnej serii powieści fantasy przyznał, że sprzedaż praw do jego powieści bez uwzględnienia wszystkich czynników była błędem. Teraz musi pogrążać się w wyrzutach sumienia, walcząc o to, co naprawdę ma robić.

Powiązany: Tak jak obawiał się Henry Cavill, sezon 3 Wiedźmina Bossa potwierdza zawartość materiałów anty-źródłowych: „To takie fajne”

Mówi się, że Netflix kradnie Magik autor

Według nowych doniesień Andrzej Sapkowski niedawno zawarł nową umowę licencyjną z CD Projekt Red, firmą, która opracowała Magik seria gier wideo. Ten nowy układ okazał się wynikiem odmowy Sapkowskiemu aż 16 milionów dolarów tantiem.

Sprzedał wielokrotnie nagradzanemu powieściopisarzowi prawa autorskie Magik do CD Projekt w 2008 roku za skromne grosze, ponieważ nigdy nie miał pewności co do jego ogólnego sukcesu. Podczas gdy firma oferowała mu sprawiedliwy udział w zyskach w tamtym czasie, Sapkowski ostatecznie zażądał „Wszystkie jego pieniądze od razu”.

Powiązany: Ten trend będzie się tylko pogarszał: sezon 3 Wiedźmina Henry’ego Cavilla miał być najgorszy w serii, a Cavill został zmuszony do odejścia, ponieważ nie mógł już znieść rzeźnika książek i pożreć Geralta.

Magik
Magik seria gier wideo

Ale wtedy Magik Seria gier wideo wystartowała i odniosła ogromny sukces, zamiast tego Sapkowski w pełni zdał sobie sprawę z ogromnego błędu, jaki popełnił, przekazując licencję firmie. A teraz, ponieważ Netflix zarabia miliony na swoich materiałach poprzez tworzenie Magik Z seriali i spin-offów 74-letni autor pozostaje bezradny, gdy próbuje odzyskać zasłużoną część pieniędzy.

READ  Założyciel marki wegańskich lakierów do paznokci Black-Owned wygrywa konkurs

Czy Andrzej Sapkowski dostanie swoją sprawiedliwą część?

Z budżetem 70-80 milionów dolarów na sam pierwszy sezon, Netflix wydał ogromną kwotę. Magik. i około 76 milionów gospodarstw domowych „Wybieram oglądanie” Pierwszy sezon serialu fantasy/przygodowego, jego drugi sezon okazał się jeszcze większym sukcesem po tym, jak znalazł się na liście najczęściej oglądanych programów Netflix wszechczasów. Nie wspominając już o pensjach w wysokości 3,5 miliona dolarów, które wręczali Cavillowi za jego główną rolę w serialu.

Powiązany: „Widziałem lepsze, widziałem gorsze.”: Twórca Wiedźmina Andrzej Sapkowski wraz z Henrym Cavillem nazywa Netflix Show Subpar Without the Actor?

Magik
Henry Cavill z Netflixa Magik

Mając to wszystko na uwadze, nie jest tajemnicą, że Netflix bije przez to stosy na stosy Magik. Dlatego sprawiedliwe jest, aby przynajmniej duża część zysków trafiła do pierwotnego autora serii powieści, ponieważ ostatecznie bez jego nieustającej ciężkiej pracy nie byłoby Geralta z Rivii, po pierwsze .

Magik Można go przesyłać strumieniowo na Netflix.

źródło: Podsumowanie cross focus youtube