Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Nauczyłam się prawidłowo chodzić, czuję się wyższa i sprawniejsza niż kiedykolwiek”.

„Nauczyłam się prawidłowo chodzić, czuję się wyższa i sprawniejsza niż kiedykolwiek”.

Błąd, który popełnia większość ludzi

Jest to więc duża zaleta bardzo subtelnej zmiany. Worthington twierdzi, że większość ludzi traci te korzyści, ponieważ jedna stopa, a czasem obie, przewraca się podczas chodzenia.

„To bardzo powszechne” – mówi. „Prawie nikt nie będzie w jakiś sposób obracał i to jest ten sam cel dla wszystkich osób używających dwóch pedałów. Zasady są takie same dla wszystkich. „Chcesz, aby biodro obracało się do wewnątrz nad nogą stojącą” – to jest noga na którym stoisz — „i wtedy tułów powinien obrócić się w przeciwnym kierunku.”

Jak samodzielnie zdiagnozować problemy z chodzeniem

Teraz poprosiłem nauczyciela, aby przeanalizował mój problem z chodzeniem, ale nawet bez elitarnej pomocy możliwe jest samodzielne zdiagnozowanie mojego stanu.

„Podczas chodzenia uważaj na kikut stopy, a powinieneś go zobaczyć” – mówi Worthington. Lub, jeśli chcesz wyglądać naprawdę elegancko, spójrz na swoje mokre stopy na kafelkowej podłodze. Kolejną rzeczą, która wskazuje na to, jest patrzenie na swoje buty. Zwróć uwagę, czy pięta zużywa się nierównomiernie.

Podczas eksperymentów w domu radzę ci to zrobić: przejdź około ośmiu normalnych kroków, obserwując swoje stopy. Czy widzisz, jak wychodzi jeden lub oba?

Jeśli zauważysz brak równowagi, przejdź tę samą odległość powoli, nadal obserwując stopy, ale świadomie dostosowując biodra lub biodra przy każdym kroku, tak aby stopy uderzały o ziemię symetrycznie do przodu. Zrób to ponownie z normalną prędkością, koncentrując się na utrzymaniu prostych stóp, lekko skręconych bioder i głowy uniesionej. Czujesz to?

Aby naprawdę zrozumieć różnicę, spróbuj chodzić jak kaczka lub baletnica, z obiema stopami przesadnie uniesionymi i dłońmi umieszczonymi z przodu każdego biodra.

Następnie porównaj to z nową techniką rotacji zwrotnej (reci-rota, jak to nazywam), z rękami w tym samym miejscu.

READ  Startup technologiczny GalaxEye Space zbiera 3,5 miliona dolarów - The New Indian Express

W pozycji Kaczych Stóp biodra są dość sztywne podczas chodzenia w porównaniu do pełnej pozycji Reiki Ruta, gdzie poczujesz, jak ładnie się kołyszą. Poczujesz się senny…

Co robisz z rękami?

Kiedy już to zrobisz – i odtąd staraj się to robić świadomie za każdym razem, gdy idziesz, aż stanie się to twoim domyślnym chodem – musisz zaangażować ramiona.