Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nasilający się kryzys w Indiach Covid może pochłonąć gęsto zaludnione obszary

Jednak w całym kraju narasta poczucie kryzysu, ponieważ ciała są palone w prowizorycznych krematoriach na najbardziej dotkniętych obszarach, a szpitale wysyłają powiadomienia, że ​​są przytłoczone.

Rzecznik szpitala Sir Ganga Ram w stolicy, New Delhi, powiedział: „Szpital znajduje się obecnie w sytuacji żebractwa i pożyczania, co stanowi poważny kryzys”.

W poniedziałek we wschodnim stanie Bihar pojawił się materiał filmowy przedstawiający pracowników służby zdrowia, którzy z powodu braku noszy ciągną zwłoki po ziemi do miejsca kremacji. W Uttar Pradesh policja aresztowała mężczyznę za pozostawienie swojej matki z Covidem na poboczu drogi. Zmarła po zabraniu do szpitala.

Poczucie zbliżającego się kryzysu w Kalkucie zostało potwierdzone przez doniesienia w The Times of India, w których cytowano lekarzy, którzy twierdzili, że 45-55 procent osób, u których testy COVID-19 były pozytywne, w porównaniu do zaledwie około pięciu procent na początku Kwiecień.

Eksperci medyczni twierdzą, że służby zdrowia w prowincjonalnych miastach, takich jak Kalkuta, są mniej przygotowane do radzenia sobie z drugą falą niż Delhi i Bombaj. Tymczasem na wiejskich terenach Indii pomoc udzielana pacjentom Covid prawie nie istnieje.

Mieszkaniec dystryktu Aurangabad w Bihar – najbiedniejszym stanie Indii – powiedział The Telegraph: „Mój obszar liczy 5000 mieszkańców, ale nie ma tu żadnego ośrodka zdrowia ani wizyt lekarskich.

„ Setki ludzi, w tym ja, jestem chory i mam objawy Covid, ale nie ma obiektów do przeprowadzania testów [are] Dostępny. Ludzie umierają, nawet nie wiedząc, że mają Covid ”.

READ  Minister Madagaskaru pływa przez 12 godzin po katastrofie helikoptera ratunkowego, co najmniej 64 zginęło w zatonięciu statku towarowego | wiadomości ze świata