Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Międzynarodowa pomoc przybywa do Indii, by uporać się ze śmiertelnym kryzysem Covid | Korona wirus

Międzynarodowa pomoc napływa do Indii, a wiele krajów zobowiązało się do przyłączenia się do walki z Covid, doprowadzając krajowy system opieki zdrowotnej na skraj upadku. Ze śmiertelną drugą falą.

We wtorek rano samolot z Wielkiej Brytanii wylądował z niezbędnym sprzętem medycznym, w tym respiratorami. Sześć pojemników z tlenem zostanie również przetransportowanych z Dubaju we wtorek. Indie Zapewniając dostawy tlenu i surowców do szczepionek.

Stany Zjednoczone zobowiązały się również do podzielenia się Indiami z niektórymi z 60 milionów niewykorzystanych dawek szczepionki Oxford / AstraZeneca, która nie otrzymała zgody władz USA. Indie mają w sobotę otworzyć program szczepień dla wszystkich dorosłych, ale kraj już doświadcza niedoboru szczepionek.

„Tak jak Indie wysłały pomoc do Stanów Zjednoczonych, ponieważ nasze szpitale były napięte na początku pandemii, tak my jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc Indiom w potrzebie” – napisał Biden na Twitterze.

Indie odnotowały kolejny dzień z ponad 300 000 nowych przypadków infekcji w poniedziałek i 2771 nowych zgonów. Jednak eksperci ds. Zdrowia uważają, że oficjalne żniwo jest znacznie wyższe, z oskarżeniami pod adresem ludnych stanów, takich jak Uttar Pradesh i Gujarat, o zmniejszenie liczby zgonów i przypadków wirusa Covid-19. Ponieważ laboratoria testowe Covid są zatłoczone w miastach takich jak Delhi, wiele osób wykazujących objawy nie było w stanie poddać się testom.

Dodatni wskaźnik COVID-19 w Delhi nadal wzrastał do ponad 35%, podczas gdy w Kalkucie w Bengalu Zachodnim, stanie, w którym wciąż trwają wybory stanowe, lekarze podali, że wynosi blisko 50%.

Kryzys skłonił niemieckie wojsko do dostarczenia dużej wytwórni tlenu, podczas gdy Francja zapowiedziała, że ​​wyśle ​​do Indii dostawy drogą powietrzną i morską, w tym osiem kondensatorów tlenu, pojemniki z ciekłym tlenem i 28 respiratorów.

READ  Charlotte Bellis: Ciężarna nowozelandzka dziennikarka zwraca się do talibów o pomoc po tym, jak jej wniosek o powrót do domu został odrzucony

Unia Europejska zapowiedziała, że ​​w najbliższych dniach wyśle ​​leki i tlen do Indii. „Unia Europejska gromadzi środki, aby szybko odpowiedzieć na prośbę Indii o pomoc” – powiedziała na Twitterze Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, powiedział, że organizacja również spieszyła się z pomocą Indiom, wysyłając „tysiące pojemników z tlenem” wśród innych ważnych urządzeń.

„Sytuacja w Indiach nie jest bolesna” – powiedział Tedros. „KTO robi wszystko, co w jego mocy”.

Zobowiązania poparcia napłynęły także z Danii, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Australii i Bhutanu. Małe królestwo sąsiadujące z Indiami również zapowiedziało, że wyśle ​​„kilkaset litrów zapasowego” tlenu, gdy nowo wybudowana fabryka tlenu zostanie uruchomiona.

W marcu Indie przekazały ponad pół miliona szczepionek Oxford / AstraZeneca, pomagając temu krajowi we wdrożeniu jednej z najszybszych szczepionek na świecie, zaszczepiając 93% jego młodej populacji w zaledwie 16 dni.

Wielu obawia się, że pomoc międzynarodowa wysyłana do Indii nie wystarczy do wypełnienia ostrej luki w zaopatrzeniu w tlen, która dotknęła szpitale w Delhi i Uttar Pradesh, pomimo nalegań szefa stanu, że „nie brakuje tlenu” w Uttar Pradesh , Grozi prywatnym szpitalom zarzutami karnymi za „rozpowszechnianie plotek” o braku tlenu.

Australia poinformowała w poniedziałek, że zawiesi bezpośrednie loty z Indii do co najmniej 15 maja z powodu wzrostu liczby przypadków COVID-19. Tajlandia, Bangladesz, Singapur i Wielka Brytania już nałożyły ograniczenia na podróże lotnicze z Indii.