science

NASA anuluje Międzynarodową Stację Kosmiczną i zamienia się w prywatną propozycję przeznaczenia kosmosu

Ponieważ Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest gotowa do przejścia na emeryturę pod koniec dekady, NASA już szuka opcji, aby przekształcić Międzynarodową Stację Kosmiczną w prywatny cel dla przyszłych podróżnych.

według CNBCObecnie NASA zwraca się do firm o ocenę propozycji przekształcenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w prywatną stację kosmiczną, która pomogłaby im zaoszczędzić ponad miliard dolarów rocznie. Phil McAllister, dyrektor NASA ds. komercyjnych lotów kosmicznych, potwierdził, że agencja „otrzymała już prawie tuzin ofert” od różnych firm, mając nadzieję, że zostanie zakontraktowana w ramach projektu. McAlister komentuje naturę wspólnych projektów: „Robimy namacalne postępy w tworzeniu komercyjnych miejsc docelowych dla przestrzeni, w której ludzie mogą pracować, bawić się i mieszkać”.

Na początku tego roku NASA ujawniła, że ​​LEO Commercial Destinations Project planuje przyznać łącznie do 400 milionów dolarów kontraktów na rozpoczęcie budowy prywatnej stacji kosmicznej. Ponieważ Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma ponad dwie dekady i kosztuje NASA 4 miliardy dolarów rocznie, NASA szuka różnych sposobów obniżenia kosztów. Agencja kosmiczna ma nadzieję wybrać zwycięski kontrakt do końca roku. To nie pierwszy raz, kiedy NASA jest otwarta na współpracę z agencjami zewnętrznymi na rzecz partnerstw publiczno-prywatnych, aby osiągnąć swoje cele kosmiczne.

Gdy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zbliża się do emerytury, NASA zaczyna opracowywać inne opcje korzystania ze stacji. W jednym przypadku NASA przyznała niedawno Axiom Space 140 milionów dolarów na budowę modułów przeznaczonych do połączenia z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Kiedy nadchodzi czas wycofania Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na emeryturę, Axiom potwierdził swoje plany rozdzielenia modułów i przekształcenia ich w stację kosmiczną, która może swobodnie latać.

Jeśli to przegapiłeś, ten astronauta NASA jest gotowy do pobicia rekordu najdłuższego amerykańskiego lotu kosmicznego.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment