Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naprawa biodrukarki w kosmosie

Naprawa biodrukarki w kosmosie

Identyfikator NASA: iss070e023971 iss070e023971 (13 listopada 2023 r.) Większy obraz

NASA

Astronauta NASA i inżynier pokładowy Ekspedycji 70 Loral O’Hara używa przenośnej torby na rękawiczki do wymiany komponentów w biodrukarce, Biofabrication Facility (BFF), która testuje drukowanie tkanek przypominających narządy w mikrograwitacji.

Zakład bioprodukcyjny Redwire przygotowuje się do wydrukowania pierwszej ludzkiej łąkotki kolanowej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – 23 lipca 2023 r.

W tym tygodniu Redwire przygotowuje się do ogromnego przełomu na orbicie, który może mieć ważne konsekwencje dla zdrowia ludzi na Ziemi.

Zespół Redwire rozpoczyna badania nad BFF-Meniscus-2, w którym ulepszony obiekt Biofabrication Facility (BFF) firmy Redwire na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) będzie wykorzystywany do biodruku chrząstki stawowej ludzkiego kolana. Dochodzenie bada, w jaki sposób biodruk w przestrzeni kosmicznej może pomóc w leczeniu urazów łąkotki, jednego z najczęstszych urazów ortopedycznych dotykających żołnierzy amerykańskiej służby wojskowej. Będzie to pierwszy przypadek wydrukowania w kosmosie całej łąkotki ludzkiego kolana.

Zakład bioprodukcyjny Redwire – NASA

Gdy BFF wydrukuje menisk przy użyciu żywych komórek ludzkich w biotuszu, zostanie on przeniesiony do zaawansowanego procesora eksperymentów kosmicznych (ADSEP) firmy Redwire w celu hodowli przez 14 dni w celu wytworzenia utwardzonego menisku. Menisk zostanie następnie przechowywany, aby zostać sniesiony i przeanalizowany na Ziemi. BFF-Meniscus-2 opiera się na badaniu przeprowadzonym w 2019 r., w którym BFF wydrukował w 3D rusztowanie w kształcie łąkotki przy użyciu bioatramentu pochodzącego z białek tkanek ludzkich. Jednakże żywe komórki nie są uwzględnione.

W przypadku BFF-Meniscus-2 firma Redwire współpracuje z Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Służb Mundurowych (4DBio3), centrum badań biomedycznych, które bada i dostosowuje obiecujące biotechnologie dla bojowników.

Będąc stałym elementem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, BFF zapewnia przełomowe możliwości w badaniach biomedycznych i farmaceutycznych, które przynoszą korzyści zdrowiu ludzkiemu na Ziemi. BFF jest częścią rosnącego portfolio innowacyjnych technologii i możliwości orbitalnych Redwire, które umożliwiają załogowe misje kosmiczne oraz komercyjne badania i rozwój mikrograwitacji na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Śledź Redwire w mediach społecznościowych, aby otrzymywać aktualne informacje na temat śledztwa BFF-Meniscus-2.

Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się więcej o BFF i obejrzeć jego instalację na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na początku tego roku:

Astrobiologia, druk 3D, biodruk

READ  Sonda kosmiczna Juno NASA rejestruje oszałamiający widok księżyców Jowisza Io i Europa – oraz krateru na Ganimedesie