Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Należący do NASA Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba dokonuje odkryć na temat powstawania wczesnych galaktyk |  Wiadomości naukowe i technologiczne

Należący do NASA Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba dokonuje odkryć na temat powstawania wczesnych galaktyk | Wiadomości naukowe i technologiczne

Astronomowie pochwalili moc Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, twierdząc, że bez niego uzyskanie wyników nie byłoby możliwe. Sprzęt NASA był już używany do robienia zdjęć narodzin i umierania gwiazd oraz hipnotyzujących pierścieni Neptuna.


Piątek 22 września 2023 o 11:08, Wielka Brytania

Badania nad powstawaniem wczesnych galaktyk wywróciły do ​​góry nogami stare teorie na temat ewolucji Wszechświata.

Używać NASAMocny Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST) zespół międzynarodowych badaczy przyjrzał się niektórym z nich, które powstały 10 miliardów lat lub więcej temu.

Był to czas, kiedy astronomowie sądzili, że nasza Droga Mleczna będzie miała trudności z utworzeniem się, ponieważ jej przypominający naleśnik kształt dysku był zbyt delikatny, aby przetrwać okres, w którym łączenie się galaktyk było częstsze.

Ale astronomowie znaleźli teraz dowody na to, że wiele z tych wczesnych galaktyk było w rzeczywistości podobnych do naszej.

Wyniki wskazują, że obiekt podobny do Drogi Mlecznej występuje 10 razy częściej w całym wszechświecie, niż wykazały poprzednie obserwacje z Kosmicznego Teleskopu Hubble’a.

To ważne, ponieważ eksperci uważają, że te galaktyki dyskowe dobrze nadają się do ewolucji życia, ponieważ ich stosunkowo stabilna struktura pomaga organizować gwiazdy i inne ciała niebieskie w płaską, uporządkowaną płaszczyznę.

Może to zapewnić korzystniejsze środowisko grawitacyjne dla powstawania planet, czyniąc je interesującymi celami dla astronomów poszukujących światów potencjalnie nadających się do zamieszkania.

Christopher Conselici, profesor astronomii pozagalaktycznej na Uniwersytecie im ManchesterZ nowego badania wynika, że ​​galaktyki te występują najczęściej we wszechświecie.

Dodał: „W oparciu o nasze wyniki astronomowie muszą ponownie przemyśleć naszą wiedzę na temat pierwszych galaktyk i tego, jak zachodziła ich ewolucja w ciągu ostatnich 10 miliardów lat”.

Przeczytaj więcej aktualności ze nauki i technologii:
FIFA powraca – ale niezupełnie taka, jaką znamy
Roślina pasożytnicza namawia żywiciela do wyrośnięcia na własne ciało
Pojawił się iPhone 15 — a innowacje są trudne do osiągnięcia

READ  Naukowcy twierdzą, że paleontologia „wylęgarnią nieetycznych praktyk zakorzenionych w kolonializmie” | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Główny autor Leonardo Ferreira z Uniwersytetu Wiktorii pochwalił moc Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, twierdząc, że bez niego wykrycie nie byłoby możliwe.

Uruchomiony w Boże Narodzenie 2021 r., był już używany do robienia wspaniałych zdjęć Rodzą się gwiazdy, Gwiazdy umierająI Urocze pierścienie Neptuna.

Wyniki opublikowano w czasopiśmie Astrophysical Journal.