Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowszy koronawirus: indyjska infrastruktura zdrowotna rozpada się, gdy zgłoszono 315000 nowych przypadków

Turcja odnotowała największą liczbę zgonów w ciągu jednego dnia od wybuchu pandemii koronawirusa podczas, co zdaniem urzędników zdrowia publicznego, była trzecią falą wybuchu w tym kraju.

W środę Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 362 zgony i prawie 62 tysiące nowych przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin. Turcja ma drugą co do wielkości liczbę nowych przypadków na świecie po Indiach.

Urzędnicy za wysoki wskaźnik infekcji obwiniali nowe typy wirusa. Minister zdrowia powiedział w tym tygodniu, że oddziały intensywnej terapii w szpitalach w Stambule, największym mieście w kraju, w którym znajduje się około 40 procent przypadków, zajmują około dwóch trzecich ich pojemności.

Wzrost nastąpił, gdy Turcja rozszerzyła w tym tygodniu swój program szczepień o osoby w wieku 55 lat i starsze. Ale tureckie stowarzyszenie medyczne, największa zawodowa grupa lekarzy, stwierdziło, że trudno jest umówić się na wizytę, „ponieważ jest jasne, że nie ma wystarczającej ilości szczepionek”.

Od połowy stycznia podano około 20,6 miliona dawek szczepionek, ale według danych Ministerstwa Zdrowia mniej niż 10 procent populacji otrzymało te dwie dawki.

Prezydent Recep Tayyip Erdogan starał się uniknąć całkowitego zamknięcia, aby chronić gospodarkę o wartości 717 miliardów dolarów, ale w zeszłym tygodniu zamknął restauracje, zakończył większość zajęć osobistych i przedłużył nocną i weekendową godzinę policyjną.

Aby utrzymać przemysł turystyczny na powierzchni, zagraniczni turyści są zwolnieni z ciszy policyjnej. Departament Stanu USA zwrócił uwagę na ostrzeżenie dotyczące podróży do Turcji i około 100 innych krajów, aby „nie podróżować” ze względu na powagę epidemii.

Minister spraw wewnętrznych, który nadzoruje policję, powiedział w tym tygodniu, że nie okaże „współczucia” i cofnie zezwolenia na pobyt cudzoziemcom mieszkającym w Turcji, którzy łamią godzinę policyjną udając turystów. Obywatele Turcji przyłapani na naruszeniu godziny policyjnej zostaną ukarani grzywną w wysokości 360 USD.

READ  Dwóch mężczyzn skazanych za zabicie Malcolma X zostanie dziś uniewinnionych | Malcolm x