Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nadchodzi sezon rozdania Oscarów — a fani kina szaleją na punkcie nowego Hollywood Museum |  Podróż

Nadchodzi sezon rozdania Oscarów — a fani kina szaleją na punkcie nowego Hollywood Museum | Podróż

IDziwne, że do tej pory Los Angeles Nie było tam muzeum poświęconego Oskarom, które rozpoczęło się w 1929 roku. W końcu całe miasto obraca się w showbiznesie — na wielu skrzyżowaniach stoją billboardy zachęcające wyborców do oscarowego filmu, głównie dlatego, że wiedzą, że niektórzy ludzie prowadzą. w przeszłości mają już wpływ na to, kto wygra. Może dlatego muzeum trwało tak długo. Kiedy miasto żyje i oddycha srebrnym ekranem, kto potrzebuje kolekcji archiwalnej?

Jednak nikt nie kocha siebie bardziej niż Hollywood. Wielu z nich szaleją samolubni ludzie – od producentów, przez aktorów, aż po facetów, którzy kiedyś napoili Brada Pitta mlekiem i prawie dostali małą rolę w Armageddon. od Artysta do Pewnego razu czas . . . w Hollywoodzie Filmy o filmach zwykle dobrze współpracują z kinematografami, więc aby służyć branży, która lubi patrzeć na własne odbicie, jest wreszcie atrakcja, która również to robi: Akademickie Muzeum Filmowe. To miejsce, w którym celebruje się filmy, sensację w mieście, które je tworzy.

Muzeum zostało otwarte we wrześniu 2021 roku po wielu opóźnieniach i jest fantastyczne. Pod kierunkiem Renzo Piano budynek znajduje się w części miasta na południowy zachód od Hollywood, zwanej Miracle Mile i już teraz wyróżnia się kulturowym urokiem. La Brea Tar Pits (dorośli 12 funtów, dzieci 6 funtów, tarpits.org) – miejsce wykopalisk z epoki lodowcowej, w którym wykopano zachowane prehistoryczne potwory – oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej Hrabstwa Los Angeles (dorośli 20 funtów, dzieci 8 funtów), lacma.org) w odległości spaceru. W pobliżu znajduje się również Grove na zakupy i targ rolniczy z jedzeniem – rzadkość w mieście, ponieważ nie trzeba wracać samochodem.

Najlepszy ze wszystkich jest nowy dzieciak w okolicy, Muzeum Oscarów, w którym znajduje się okrągła szklana konstrukcja błyszcząca w kalifornijskim słońcu. Udaj się na górę, aby znaleźć najpiękniejszy balkon w mieście z widokiem na Wzgórza Hollywood. Na marginesie chciałbym, żeby umieścili tam bar. Jest idealny na drinka, ale teraz są tylko dwa miejsca. W każdym razie muzeum wygląda świetnie na powierzchni – z drugiej strony, podobnie jak wiele filmów. Czy ma jakąś głębię?

Moja żona i ja odwiedziliśmy to miejsce latem z dwójką naszych dzieci, ośmioletnim Ezrą i pięcioletnim Aidenem. Uwielbiają siedzieć przed filmem, ale szczerze mówiąc, są bardziej zainteresowani Gwiezdne Wojny i Disneya encanto Z Chinatown czy Dzieł zebranych Stanleya Kubricka. W związku z tym istniały obawy, że będą musieli wpatrywać się w mnóstwo fotosów ze starych filmów, które kochamy, zastanawiając się, gdzie są migające światła, ale podobnie jak Elliott panikujący, czy ET sprowadzi go do domu, nie ma się czym martwić . . Muzeum wie, że tacy młodzi ludzie istnieją i aktywnie działa na rzecz ich zainteresowań.

Jej pierwsza wystawa to seria klipów filmowych z kilku klasyków, zaczerpniętych z ostatnich 100 lat kina. o nazwie Historie kinowe 1Cóż, mieszanka jest dobra. dla każdego Pulp Fiction (trochę dla dzieci), jest plik Piękna i Bestia (które widzieli), o to właśnie chodzi. Kino jest teraz w dziwnym miejscu, biorąc pod uwagę, że filmy są często wyświetlane na małym ekranie, na niektórych kanałach, takich jak Netflix, ale muzeum ma na celu służyć obecnym fanom kina, jednocześnie pomagając w kształtowaniu nowych kin na przyszłość – poprzez wpuszczanie magia filmów. Następna ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się w marcu – więc znajdą miejsce dla Cate Blanchett smoła Na tej inauguracyjnej liście wyróżnień? lub dla dzieci, Awatar: Wodna droga?

Na górze muzeum naprawdę zaczyna zarabiać na biletach wstępu – chociaż 20 funtów dla dorosłych i dzieci poniżej 17 roku życia za darmo, nie jest to wygórowane. Na wystawie znajduje się ponad 13 milionów przedmiotów — kamery, sala kina niemego, menu z rozdania Oscarów i kostiumy (z MidsmarI Człowiek rakietaI La La Land), model rekina z Szczęki Z sufitu zwisają plakaty, kratownice, dziesiątki statuetek Oscara w rzędzie. Nie musisz być zwycięzcą, aby zostać tutaj pokazanym – w rzeczywistości jest to bardziej muzeum filmu niż muzeum rozdania Oscarów – ale wiele klasyków zostało już omówionych i jeśli większość przykładów jest jak dotąd statyczna, zawsze jest pokaz w pobliżu, aby przynieść coś poruszającego się na zdjęciach.

Na przykład, na początku wycieczki po muzeum można odtworzyć zestaw montażowy redaktorki Thelmy Schoonmaker. Pracowałem z Martinem Scorsese przez dziesięciolecia, a eksponat to w zasadzie stół z kilkoma przyciskami i kółkami. Kluczowe znaczenie dla kompletnego pakietu montażowego, jasne, ale sztuczka jest za stołem, z ekranami pokazującymi filmy takie jak Wściekły byk Ujawnianie, jak działa proces edycji, raz za razem.

21 fajnych rzeczy do zrobienia w Los Angeles
Najlepsze hotele w Los Angeles

To wielowymiarowe podejście wciąż się powtarza. Kiedy już zobaczyłeś Czerwone buty Dorothy, naprawdę widziałeś Czerwone buty Dorothy, ale są też dodatkowe materiały z Czarnoksiężnik z krainy Oz, plus fotosy z filmu i ładny, duży obraz przedstawiający drogę z żółtej cegły, przed którą można robić zdjęcia, sprawiają, że wygląda jak muzeum tylko z nazwy. To jest rozrywka.

Czerwone buty Doroty

Czerwone buty Doroty

akwizycja obrazu

Jest też pomieszczenie – Oscar Experience – w którym możesz trzymać złotą statuetkę i udawać, że wygrywasz. Wyślą ci też film z tym, ale przy 12 funtach za osobę za cztery minuty to prawdopodobnie trochę przeskok.

Najlepszy wybór tego, co jest w ofercie, to 11-minutowy film o Foley Artists – tych, którzy tworzą wiele głosów w filmach. na serio. Weź kluczową scenę z Poszukiwacze zaginionej Arki – Tam, gdzie rządzi Indiana Jones (Harrison Ford) – skrupulatnie rozprawia się z zakulisowymi metodami. Od tego, co nagrywają na planie, po odgłosy, które wydają później, jest to mądra, ale przyjazna edukacja. Zabawne jest też ujawnianie sztuczek, których używają do wydawania określonych dźwięków. Tocząca się skała? Samochód powoli toczy się po żwirze. gryzienie winorośli? Ktoś odgryzł jabłko.

Zwiedzanie muzeum kończy się najbardziej imponującą salą, w której znajdują się manekiny i kostiumy obcyI Władca Pierścieni I Czarna pantera Prezentowane w szklanych gablotach. Tutaj wciągająca sala z ekranami na każdej ścianie celebruje dekady fantastyki naukowej. To oczywiście zawiera klipy i modele z Gwiezdne Wojny – Polerowanie C-3PO zostało zakończone – ale dzieciaki właśnie przez to przeszły. Do tego czasu ich mózgi były wypełnione nowymi rzeczami, które mogą zrobić filmy i chociaż powiedziałbym, że poszliśmy do domu i oglądaliśmy Trzeci facetten program nr 57 z encanto był kuszony. Pomyśl więc o muzeum jako o trampolinie do formy sztuki ze wspaniałą przyszłością.

READ  Twórca Wiedźmina Andrzej Sapkowski potwierdza nową powieść na 2024 rok

Zapisz się do naszej strony Biuletyn Times Travel I poszliśmy za nim Instagram I Świergot

Poznaj drużynę

Eksperci z zespołu Times Travel będą obecni na targach Destinations: Holiday and Travel Show w Londynie, które odbędą się od 2 do 5 lutego w Olimpii (Miejsca doceloweChow.com). Abonenci The Times mogą ubiegać się o dwa bezpłatne bilety (obowiązuje opłata za rezerwację w wysokości 1,50 GBP za bilet), używając kodu TIMES+ podczas rezerwacji tutaj