Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mrożące krew w żyłach zdjęcia pokazują pozostałości samolotu transportowego, który musiał awaryjnie lądować na wodzie – wiadomości ze świata

Mrożące krew w żyłach zdjęcia pokazują szczątki samolotu transportowego, który wykonał awaryjne lądowanie na wodach u wybrzeży Hawajów.

Transair Flight 810 został znaleziony około dwóch mil od brzegu od Iowa Beach, gdzie ratownicy stwierdzili, że Boeing 737-200 był zbyt głęboko pod wodą, aby wysłać nurków w celu pobrania danych lotu i rejestratorów rozmów w kokpicie.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała, że ​​samolot wylądował 2 lipca na wyspie Oahu na Pacyfiku na Hawajach.

Dwóch członków załogi uciekło z wraku po zmuszeniu do lądowania.

Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała w oświadczeniu, że tylny kadłub samolotu, w tym oba skrzydła i ogon z obydwoma silnikami i przednim kadłubem, znajdował się na dnie morskim na głębokości od 360 do 420 stóp.

Dwie osoby uciekły z samolotu podczas awaryjnego lądowania

Narodowe Biuro Bezpieczeństwa Transportu poinformowało, że komponenty samolotu były wyposażone w urządzenie sonarowe z bocznym skanowaniem i zdalnie sterowany pojazd.

National Transportation Safety Board stwierdziła, że ​​wrak był zbyt głęboki, aby nurkowie mogli odzyskać zespół badawczy. Zespół śledczy opracowuje plany odzyskania samolotu.

Komisja ds. Bezpieczeństwa stwierdziła, że ​​próbki paliwa zostały przetestowane z innego samolotu, który żerował tej samej nocy i nie znaleziono żadnych nieprawidłowości.

pobierz wideo

Film jest niedostępny

Agencja opublikowała zdjęcia elementów samolotów znajdujących się na dnie oceanu.

Dwóch członków załogi samolotu Transair Flight 810 zostało rannych po tym, jak zostali zmuszeni do lądowania na Pacyfiku. Jeden został przewieziony do szpitala helikopterem, drugi został uratowany łodzią.

Frachtowiec Boeinga został zbudowany w 1975 roku.

Opublikowane zdjęcia wraku samolotu
Opublikowane zdjęcia wraku samolotu

Załoga zgłosiła problem z silnikiem i planowała powrót wkrótce po starcie o godzinie 1:33 czasu lokalnego od Daniela K. Inoue International w Honolulu.

READ  Morderca z Teksasu uznany za winnego zamordowania emeryta, którego poznał w Walmart | Wiadomości z USA

Samolot był w drodze na wyspę Maui na Hawajach.