World

Nigel Farage kpi z UE za wspieranie Włoch „nie może znieść idei sukcesu Wielkiej Brytanii” | Polityka | Aktualności

Rzeczniczka Komisji Europejskiej powiedziała w piątek, że dyrektor generalna Unii Europejskiej Ursula von der Leyen zabiega o zwycięstwo Włoch nad Anglią w niedzielę w finale Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020. Jego serce jest z drużyną Azura , więc w niedzielę poprze Włochy – powiedziała rzeczniczka. Ale Farage kpił z prezydenta UE i twierdził, że z Brexitem wiąże się więcej wrogości.

W gniewnym tyranu w GB News pan Farage powiedział: „Nie chciałem sprowadzać Brexitu, uwierz mi, ale nic na to nie poradzę, ponieważ Ursula von der Leyen i inni europejscy komisarze jasno powiedzieli, że chcą Włochy zwyciężą.

„Mówią nam, że cała Europa chce zwycięstwa Włoch.

„Nie mogą znieść idei udanego Brexitu.

„Nie podobał im się nawet fakt, że Szwajcarzy mieli tak dobry bieg, jak oni”.

Czytaj więcej: Otwarte ostrzeżenie Petera Bohna skierowane do Brukseli po tym, jak UE prosi o więcej pieniędzy

Gość Paul Emberey dodał: „Myślę, że to trochę niepotrzebne.

„Zawsze martwię się, gdy polityka nieumyślnie wkracza do sportu.

„Nie mówię, że w sporcie nie ma miejsca na politykę, ale tam, gdzie politycy wybierają pewnych zwycięzców z powodów politycznych, myślę, że to trochę zbędne.

„Ale nie sądzę, aby gracz w Anglii był zdenerwowany tym, co ma do powiedzenia Ursula von der Leyen”.

W swojej pisemnej wiadomości królowa przypomniała, że ​​prawie sześćdziesiąt lat temu wręczyła Bobby’emu Moore’owi Trofeum Julesa Rimeta.

Powiedziała: „Pięćdziesiąt pięć lat temu miałam szczęście zaprezentować Puchar Świata Bobby’emu Moore’owi i zobaczyłam, co oznacza dla graczy, kierownictwa i personelu pomocniczego osiągnięcie i wygranie finału dużego międzynarodowego turnieju piłki nożnej.

„Chcę przesłać wszystkie moje gratulacje i gratulacje mojej rodziny z okazji dotarcia do finału Mistrzostw Europy oraz życzenia na jutro w nadziei, że historia odnotuje nie tylko Wasz sukces, ale także ducha, zaangażowanie i dumę, z jakimi macie leczyłeś się”.

READ  Wiadomości na żywo dotyczące koronawirusa: Indie rejestrują codzienne zgony; Lekarze z Tokio wzywają do odwołania igrzysk olimpijskich w Japonii | wiadomości ze świata

W przekazie wideo, który zostanie opublikowany później w niedzielę, prezydent FA William powiedział: „Naprawdę nie mogę uwierzyć, że to się dzieje. Bardzo ekscytujące i życzę wszystkiego najlepszego”.

„Wydobywasz to, co najlepsze w Anglii, a my wszyscy jesteśmy za tobą. Cały kraj jest za tobą. Więc przynieś to do domu”.