Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Morpheus Space Engines forsują serię A o wartości 28 milionów dolarów • TechCrunch

Morpheus Space Engines forsują serię A o wartości 28 milionów dolarów • TechCrunch

Rozwijający się przemysł satelitarny był dobrodziejstwem dla Morpheus Space, które produkuje modułowy elektryczny system napędowy dla małych satelitów.

Morfeusz ma Zebrano 28 milionów dolarów w serii A, która zamierza wybudować fabrykę w Dreźnie w Niemczech, gdzie ma swoją siedzibę i zwiększyć liczbę pracowników. Pozwoli to firmie na zwiększenie produkcji systemów napędowych, aby sprostać znacząco rosnącemu zapotrzebowaniu na rynku małych satelitów; Od 2019 r. liczba wystrzeliwanych małych satelitów wzrosła o około 450%.

W 2020 roku Morpheus wprowadził na rynek elektryczny silnik napędowy z efektem nanopola (NanoFEEP), który, jak twierdzi, jest „najmniejszym i najbardziej wydajnym elektrycznym systemem napędowym w kosmosie na świecie”.

Ponieważ system jest modułowy, silniki NanoFEEP można łączyć w celu stworzenia silniejszych silników, aby zaspokoić potrzeby konkretnego satelity. Na przykład zestaw siedmiu silników nosi nazwę NanoFEEP MultiFEEP i można dodać wiele sterów strumieniowych MultiFEEP w celu manewrowania większym pojazdem. Pozwala to klientom uniknąć spędzania większej ilości czasu i zasobów na opracowywaniu spersonalizowanych systemów płatności dla każdego z ich satelitów.

Od czasu uruchomienia NanoFEEP, Morpheus przyciągnął klientów, takich jak Spire Global, Antaris Space i Rocket Factory Augsburg – a kolejne są w drodze.

„W ubiegłym roku liczba naszych kontraktów wzrosła o 250% i jest na dobrej drodze, by rosnąć jeszcze bardziej” – powiedział Istvan Lorenz, prezes Morpheus, który również wypowiadał się na ten temat na zeszłorocznych sesjach TC. Nowa fabryka pomoże nam zaspokoić potrzeby naszej rosnącej bazy użytkowników. Pokażemy na przykładzie, że branża NewSpace musi jak najszybciej wdrożyć skalowalne rozwiązania biznesowe i produkcyjne, aby sprostać przewidywanym oczekiwaniom.”

Morfeusz wykazał już swoją zwinność w ciągu zaledwie dwóch krótkich lat. „Jednym z głównych ulepszeń, które ostatnio wdrożyliśmy w naszym sprzęcie, jest nowy propelent, który poprawił osiągi naszych systemów napędowych. Jest nietoksyczny i nie powoduje korozji, bez ograniczeń w transporcie i obsłudze.” Lorenz powiedział, zauważając, że poprzednie paliwo wykorzystywało gal.

READ  NASA ogłasza problem z Kosmicznym Teleskopem Hubble'a

Firma opracowała również ekosystem Sphere, zintegrowany pakiet, który według Morpheusa odróżnia ją od konkurencji. „Oferujemy bezplatformową sztuczną inteligencję do nawigacji satelitarnej, aplikację, która pomaga zaplanować całą podróż klienta od projektu do operacji satelitarnych, oprogramowanie do projektowania misji dla wież i światowej klasy urządzenia napędowe” – powiedział Lőrincz.

Runda finansowania była prowadzona przez Alpine Space Ventures, z udziałem Vsquared Ventures, Lavrock Ventures, Airbus Ventures, In-Q-Tel, Pallas Ventures i Techstars Ventures. Z tysiącami satelitów zaplanowanych do wystrzelenia w ciągu najbliższych kilku lat, Morfeusz Ma wielu potencjalnych klientów (i inwestorów), których może przyciągnąć swoim systemem.