Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Młodzi przedsiębiorcy w Afryce to gorący placek – taryfa Rwandy

Młodzi przedsiębiorcy w Afryce to gorący placek – taryfa Rwandy

Coraz więcej inwestorów z całego świata koncentruje się w dużej mierze na młodych talentach w Afryce, które są uważane za dochodowych innowatorów przyszłości.

Podczas odbywającego się obecnie w stolicy Polsko-Rwandyjskiej Forum Biznesu w Kigali Prezydent Paul Kagame zauważył, że inwestorzy dostrzegają w Afryce młodych przedsiębiorców i stawiają na ich kreatywność i talent.

„Nasz kraj koncentruje się obecnie na rozwoju kluczowych sektorów, takich jak zdrowie, turystyka, sport i bankowość, przy znaczącym wsparciu naszych partnerów” – powiedział Kagame.

Łącznie 18 polskich przedsiębiorców i różnych liderów rwandyjskich firm zebrało się 7 lutego w Kigali na drugiej edycji Rwandyjsko-Polskiego Forum Biznesu.

– reklama –

Liderzy polskiego biznesu badają potencjalne partnerstwa handlowe i inwestycyjne z podmiotami z Rwandy.

„Ostatecznie celem każdego przedsięwzięcia biznesowego powinno być dodawanie wartości do życia ludzi” – powiedział Prezydent Kagame delegatom na forum.

Podczas środowego otwarcia forum prezydent Kagame powiedział delegatom: „Dzięki partnerom nasz kraj koncentruje się obecnie na rozwoju kluczowych sektorów, takich jak zdrowie, turystyka, sport i bankowość”.

„W Rwandzie ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć środowisko sprzyjające rozwojowi i innowacjom przedsiębiorstw. Z powodu tragedii, jakiej doświadczył nasz kraj, nie mieliśmy luksusu wczesnego rozwinięcia silnego sektora prywatnego. Mimo że niewiele mieliśmy, byliśmy w stanie pomnażać się, traktując priorytetowo potrzeby naszych obywateli” – powiedział przywódca Rwandy. „To najlepsza inwestycja, jaką kiedykolwiek dokonaliśmy”.

W forum uczestniczy także Prezydent RP Andrzej Duda, który przebywa z wizytą państwową w Rwandzie.

„Nie powinno dziwić, że wiele polskich firm jest zainteresowanych rozpoczynaniem tutaj swoich projektów. Ponieważ kraj ten oferuje tak potrzebną stabilność i bezpieczeństwo, zarządzanie na najwyższym poziomie, doskonałe warunki inwestycyjne, bogactwo zasobów naturalnych i mnóstwo ambitnych, ciężko pracujący ludzie.

Duda wyraził optymizm co do zorganizowania w Warszawie kolejnego forum biznesowego dla sektora prywatnego Rwandy, obok ewentualnej wizyty Kagame w Polsce.

READ  West Virginia Hive Network, WVU Tech Launch Lab w celu zwiększenia działalności w południowo-zachodniej Wirginii dzięki nowej konkurencji