Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rwandyjska firma podpisuje rozwiązania satelitarne z polską firmą kosmiczną

Rwandyjska firma podpisuje rozwiązania satelitarne z polską firmą kosmiczną

Rwandyjska firma Locus Dynamics (LD) podpisała umowę z SatRev – polską firmą kosmiczną – na współtworzenie i obsługę infrastruktury satelitarnej obserwacji Ziemi, która będzie dostarczać rozwiązania w Rwandzie i poza nią.

Przeczytaj także: Rwanda podpisuje umowę o usługach kosmicznych z International Satellite Corporation

Memorandum of Understanding zostało podpisane 7 lutego, na marginesie drugiej edycji konferencji Forum Biznesu Rwanda-Polska Które zgromadziło sektor prywatny z obu krajów w celu zbadania potencjalnych obszarów współpracy w zakresie inwestycji i handlu.

Rwanda w dalszym ciągu czyni postępy w realizacji swoich ambicji stworzenia tętniącego życiem ekosystemu kosmicznego kształtowanego poprzez współpracę z różnymi krajami i wybitnymi instytucjami, aby pomóc w rozwijaniu swoich możliwości kosmicznych w zakresie wykorzystania danych geoprzestrzennych oraz projektowania i produkcji satelitów.

Wilson Kagabo, Dyrektor Zarządzający LD i Grzegorz Zwoliński, Prezes SatRev podczas uroczystości podpisania umowy 7 lutego. Za pozwoleniem od

Dane satelitarne dostarczają przydatnych informacji, które można zastosować w kluczowych sektorach kraju, takich jak m.in. rolnictwo, górnictwo i zarządzanie katastrofami.

Na mocy podpisanej umowy obie firmy będą współpracować w projektowaniu, produkcji i obsłudze małych satelitów oraz odpowiednich czujników o wysokiej rozdzielczości do różnych zastosowań, utworzą satelitarną stację naziemną i centrum kontroli misji oraz poprawią możliwości Rwandy w zakresie analizy danych satelitarnych.

Przeczytaj także: W miarę jak agencja intensyfikuje wysiłki informacyjne, urzędnik Agencji Kosmicznej Rwandy omawia priorytety

„To kluczowa inicjatywa, która wzmacnia współpracę gospodarczą, wpisuje się w naszą suwerenną strategię kosmiczną i zapewnia kompleksowe rozwiązania satelitarne na potrzeby danych z obserwacji Ziemi w Afryce” – powiedział Grzegorz Szoliński, prezes SatRev.

Flagowy produkt firmy o nazwie Sovereign Space ma na celu dostarczanie rządom kompleksowych rozwiązań satelitarnych, obejmujących rozmieszczanie satelitów, budowę stacji naziemnych, operacje misyjne i budowanie potencjału.

Wilson Kagabo, dyrektor zarządzający LD, zauważył, że partnerstwo wpisuje się w wizję LD zakładającą stanie się ważnym graczem w afrykańskiej gospodarce kosmicznej.

Podczas ceremonii podpisania obie delegacje robią sobie pamiątkowe zdjęcie

„To partnerstwo z SatRev zwiększy możliwości LD w zakresie technologii satelitarnych, poprawi dostęp Rwandy do danych satelitarnych o wysokiej rozdzielczości z obserwacji Ziemi i wykorzysta infrastrukturę LD do hostowania satelitów naziemnych” – powiedział.

READ  Polacy dostają kup teraz zapłać później błąd i pokochaj to

nowa era Rozumie się, że obie firmy badają obecnie projekt, który umożliwi dostawę trzech małych satelitów obok wspomnianych obszarów rozwoju infrastruktury.

Według nich finansowanie projektu zostanie prawdopodobnie zabezpieczone gwarancją Europejskiego Funduszu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Plus (EFSD+) – ramienia finansującego Global Gateway, finansowanego za pośrednictwem Polskiego Banku Rozwoju (BGK).

Przeczytaj także: Rwanda i Polska podpisują umowy o handlu i zielonych technologiach

Nawiązanie partnerstwa następuje w czasie, gdy Prezydent Polski Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser Duda udają się z wizytą państwową do Rwandy w towarzystwie delegacji urzędników państwowych i liderów biznesu.

Była to także okazja do zacieśnienia relacji dwustronnych pomiędzy obydwoma krajami poprzez podpisanie dwóch memorandów ustaleń w zakresie współpracy handlowo-gospodarczej oraz innych w obszarach zielonych technologii, inżynierii środowiska, geologii i efektywności energetycznej.