Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mistrz UFC, który wystąpił w Halle Berry

Jeśli chodzi o sporty walki, Walentyna Szewczenko jest jedną z najbardziej wpływowych zawodniczek.

34-latka jest obecną mistrzynią UFC w wadze muszej kobiet i jest numerem jeden w rankingu wagi do funta kobiet.

„Bullet” to wszechstronna zawodniczka, która startowała w muay thai i boksie, a także w MMA, ale może pochwalić się także mniej znanymi talentami poza ośmiokątem.

Legenda o muay thai

W 2003 roku Szewczenko wkroczyła na scenę sztuk walki debiutem w Muay Thai i kickboxingu. Wygrała osiem mistrzostw świata IFMA w ciągu 11 lat, w tym pięć kolejnych złotych medali od 2006 do 2010 roku.

Jest uważana za jedną z najlepszych bojowników muay thai na świecie.

Szewczenko również cieszyła się krótkim okresem jako bokserka, ale jej czas na ringu był krytykowany, ponieważ często używała technik Muay Thai i taktyki zapaśniczej przeciwko swoim przeciwnikom. Wydarzenia te pozostały bezkarne, powodując tarcia w przestrzeni bokserskiej kobiet.

JACKSONVILLE, FL – 24 KWIETNIA: Valentina Shevchenko z Kirgistanu świętuje pokonanie Jessiki Andrade z Brazylii podczas meczu o tytuł wagi muszej kobiet UFC 261 na VyStar Veterans Memorial Arena 24 kwietnia 2021 roku w Jacksonville na Florydzie. (Zdjęcie: Alex Menendez/Getty Images)

Podczas swojej kadencji jako zawodniczka Muay Thai, Szewczenko trzykrotnie pokonała przyszłą mistrzynię UFC kobiet w wadze motylkowej, Joannę Jędrzejczyk.

Szybko do 2018 roku, kiedy Szewczenko ponownie spotyka JJ, tym razem w oktagonie, aby walczyć o mistrzostwo UFC Women’s Flyweight Championship.

pocisk Refleksja nad jej zwycięstwami w Muay Thai Więcej od Jędrzejczyk ma nadzieję, że jej doświadczenia z polską zawodniczką we wcześniejszych latach przydadzą się podczas walki o tytuł.

Z pewnością, po jednogłośnej decyzji, Szewczenko została nową mistrzynią wagi muszej kobiet – tytuł, który posiada od ponad trzech lat i broniła przed takimi osobami jak Jessica Andrade i Katelyn Chukajian, obie w pierwszej dziesiątce na funta. oceny w funtach.

Reżyseria i aktorstwo

Oprócz bogatej historii sukcesów w wielu dyscyplinach walki, Szewczenko pracował również w przemyśle filmowym.

Mistrz wagi muszej posiada tytuł licencjata reżyserii filmowej z Narodowej Akademii Sztuk w Republice Kirgiskiej.

READ  Godziny szczytu. Recenzja polskiego filmu jest dostępna w serwisie Netflix

W grudniu 2021 r., 13 lat po ukończeniu studiów, uniwersytet przyznał Szewczenko tytuł Honorowego Profesora.

Certyfikacja w zakresie reżyserii filmowej doprowadziła Szewczenkę do debiutu w oryginalnym filmie Netflix z udziałem Halle Berry.

Gwiazda Hollywood zagrała w dramacie siniaki, który opowiada historię byłej zawodniczki UFC, która zmusiła ją do powrotu na ring. Postać Perry’ego zmierzy się z Lucią „Lady Keeler” Chavez, graną przez Szewczenkę.

HOLLYWOOD, CA – 13 LISTOPADA: Halle Berry (po lewej) i Valentina Shevchenko biorą udział w oficjalnym pokazie serialu Netflix „Bruised” AFI 2021 w TCL China Theatre 13 listopada 2021 w Hollywood w Kalifornii. (Zdjęcie: Presley Ann/Getty Images dla Netflix)

siniaki Otrzymał pochwały za aktorstwo i reżyserię, ale spotkał się z krytyką dotyczącą scenariusza, co zaowocowało 51-procentowym wynikiem dla Rotten Tomatoes i 6.1/10 na IMDb.

Szewczenko pojawił się także w serialu UFC w piekle A Odliczanie do UFC.

Następnie obroń tytuł

Z dala od sceny aktorskiej, Szewczenko skupia się teraz na obronie tytułu w przyszły weekend.

W styczniu Bullet potwierdził, że jest gotowy do zmierzenia się z kolejnym przeciwnikiem, pokonując wcześniej Andrade, Holly Holm i Giuliana Pena.

Mistrzyni wagi muszej kobiet chce przedłużyć swoją serię bez porażki przeciwko brazylijskiej Tili Santos na gali UFC 275 12 czerwca.


Wiadomości teraz – Wiadomości sportowe