Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Miniaturowe Pompeje” odnalezione pod dawnym kinem w Weronie | Włochy

Starożytna rzymska budowla została znaleziona podczas wykopalisk dawnego kina w północnowłoskim mieście Werona, które zostało opisane jako „miniaturowe Pompeje”.

Odkrycia dokonano podczas wykopalisk w podziemiach kina Astra, które po przeszło 20 latach jest opuszczone.

Nadinspektor archeologiczny w Weronie, departament odpowiedzialny za archeologię w tym regionie, powiedział, że budynek z II wieku, ze swoimi „wspaniałymi freskami”, „przywołuje miniaturę Pompejów”.

Nie jest jeszcze jasne, jaka jest funkcja budynku, ale eksperci twierdzą, że wydawało się, że uniknął pożaru, gdy zawalił się dach, a wśród znalezisk pojawiły się zwęglone drewniane meble.

„Wygląda na to, że pożar zakończył obecność kompleksu” – powiedział kierownik.

Mimo pożaru „środowisko zostało zachowane w nienaruszonym stanie, z żywymi kolorami fresków z II wieku”.

Odnalezienie i udowodnienie pożaru wywołało semantykę starożytnych Pompejów, które zostały zniszczone przez erupcję Wezuwiusza w 79 rne. „Tragiczne wydarzenie, w tym przypadku pożar, nagle położył kres kompleksu, pozostawiając ślady” – dodaje raport.

Odkrycie następuje nieco ponad rok po tym, jak zostało całkowicie zachowane rzymska mozaika podłogowa Został znaleziony w pobliżu Werony. Wielokolorowe kafelki pod rzędem winorośli stanowiły część fundamentów rzymskiej willi, której pozostałości odkryto sto lat temu na górzystym terenie nad miastem Negrar di Valpolicella. Uważa się, że willa pochodzi z III wieku.

READ  Barbados wybiera swojego pierwszego prezydenta, przygotowując się do usunięcia królowej ze stanowiska głowy państwa | Barbados