Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mieszkania w Londynie: Wysokie koszty patroli przeciwpożarowych niepokoją właścicieli mieszkań

Mieszkania w Londynie: Wysokie koszty patroli przeciwpożarowych niepokoją właścicieli mieszkań

Skomentuj zdjęcie,

James Greenwood twierdzi, że patrole „czujące na straży” sprawiają, że życie najemców staje się finansowym koszmarem, a opłaty szybko rosną.

  • autor, Guy Lin
  • Rola, wiadomości BBC

Jeden z mieszkańców powiedział, że bieżące koszty całodobowych patroli przeciwpożarowych w wieżowcach mieszkalnych stały się „finansowym koszmarem”.

W ponad 180 blokach mieszkalnych w Londynie odbywają się tak zwane patrole po nieudanych inspekcjach bezpieczeństwa po tragedii w Grenfell, w której zginęły 72 osoby.

Mieszkaniec James Greenwood dodał: „Przejrzystość w zakresie kosztów i tego, kto powinien płacić, jest niewielka”.

Gallions Approach, spółka zarządzająca nadzorująca budynek, w którym mieszka, twierdzi, że jest on niezbędny ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe i zostanie wycofany z eksploatacji pod koniec 2024 r.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

W 2017 roku w pożarze Grenfell Tower zginęły 72 osoby

Londyńska straż pożarna stwierdziła, że ​​budynki zawierają materiały łatwopalne, dlatego wymagają dodatkowych środków ostrożności.

Czujność polega na przydzieleniu personelu do ciągłego patrolowania budynku 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w poszukiwaniu oznak pożaru. Wyposażone są w sygnalizatory powietrzne, dzięki którym w razie potrzeby mogą szybko obudzić mieszkańców w celu ewakuacji.

Patrole te stanowią tymczasowe środki bezpieczeństwa, dopóki ekipa budowlana nie zajmie się palnymi okładzinami zewnętrznymi i izolacją.

W wyniku dochodzenia w sprawie pożaru w Grenfell w całej Wielkiej Brytanii ujawniono niebezpieczne materiały i ogólne braki w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Ujawniona palna okładzina zewnętrzna pomogła przyspieszyć pożar, który miał miejsce w 2017 r., co skłoniło władze do zarządzenia natychmiastowej poprawy bezpieczeństwa w podobnie narażonych budynkach mieszkalnych.

„Opłaty za usługi wzrosły o 130%”

Jednym z obiektów, które podlegają naprawie i są monitorowane, jest kompleks apartamentów składający się z 447 mieszkań w pobliżu Royal Docks, zwany Royal Quay, w którym wymieniana jest łatwopalna okładzina.

Oprócz hałasu i kurzu, które irytują najemców, największym problemem są koszty takich rozwiązań, jak obowiązkowe czuwanie, które obowiązuje przez całą noc, ponieważ w ciągu dnia w budynkach pracuje portier.

Ponieważ mieszkańcy są najemcami, obawiają się, że wysokie opłaty eksploatacyjne w dużej mierze spadną na nich.

„W ciągu ostatnich sześciu lat nasze opłaty za usługi wzrosły o 130%.

„Takie proporcje są szalone” – dodał Greenwood, rektor uniwersytetu.

„Ja osobiście, podobnie jak wszyscy inni, walczę, jak wszyscy, aby pokryć te wszystkie koszty, a także wszystko inne.

„Rośnie czynsz za grunt, rosną opłaty za usługi, wszystko idzie w górę” – powiedział.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Patrole strażackie noszą sygnalizatory dźwiękowe, które mają za zadanie obudzić mieszkańców w przypadku wybuchu pożaru w nocy

Według najnowszych danych londyńskiej straży pożarnej 1279 budynków przechodzi obecnie tzw. „jednoczesną ewakuację”.

Dzieje się tak, gdy w przypadku pożaru trzeba ewakuować cały budynek, zamiast „pozostać na miejscu” ze względu na nieodpowiednią ochronę przeciwpożarową, taką jak obecność okładzin.

Godziny czuwania są wymagane w 124 budynkach w Londynie o wysokości powyżej 18 metrów (59 stóp) i 61 budynkach o wysokości poniżej 18 metrów.

Gallions Approach powiedział: „Pod naciskiem londyńskiej straży pożarnej wprowadzono budzenie, po tym jak odkryto, że ściany zewnętrzne budynków zawierają łatwopalną styropianową izolację.

„Pracownicy straży czuwania otrzymują płacę minimalną i zostaną zawieszeni po zakończeniu prac związanych z transportem materiałów łatwopalnych we wrześniu 2024 r.”

READ  Jeden z fanów twierdzi, że Palworld ukrywa w swoim kodzie znajomo wyglądające, niewydane jeszcze stworzenie Pal