Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mieszane tożsamości zasługują na miejsce w naszej społeczności Ithacan

Mieszane tożsamości zasługują na miejsce w naszej społeczności Ithacan

Nota wydawcy: To jest komentarz gościa. Opinie nie muszą odzwierciedlać stanowiska redakcji.

Jako Afro-Latynoska z przeważnie białej dzielnicy w… CiiW stanie Nowy Jork odnalezienie swojej tożsamości i bycie z niej dumnym było ciągłą walką. Ponieważ mój ojciec był dominikaninem w pierwszym pokoleniu, a moja matka była czarnoskórą, dorastałam z niezliczoną liczbą tożsamości, które często były ze sobą sprzeczne, w wyniku czego córka nie mówiła po hiszpańsku i nie wiedziała, jak dbać o swoje loki i nie miała pojęcia, kim ona jest. Poczułem się zagubiony, kiedy przybyłem do Ithaca College, instytucji w przeważającej mierze białej, znajdującej się pośrodku globalnego zamieszania.

Chociaż poznałem wielu naszych niesamowitych kolorowych rówieśników tutaj, w Ithaca College, bycie mieszanym to inne doświadczenie, o którym nie mówi się tak często, jak powinno, pomimo stale rosnącej obecności młodzieży, która identyfikuje się w społeczności jako wielorasowa . Ostatnia dekada. Według danych, które zebrałem Biuro Spisu Ludności Stanów ZjednoczonychWraz z poszerzaniem się uznanych grup demograficznych Narodowy Spis Powszechny 2020 odnotował 300% wzrost liczby osób wielorasowych, z 9 milionów w 2010 r. do 33,8 miliona w 2020 r. Uwzględniając te statystyki, musimy uwzględnić więcej przestrzeni i rozmów dla studentów Mieszanych na terenie kampusu.

IC Mixed służy jako grupa wsparcia i bezpieczna przestrzeń do dzielenia się tymi wyjątkowymi doświadczeniami i jestem niezwykle zaszczycony, że mogę być członkiem ich e-tablicy w tym roku szkolnym. Do tej grupy wprowadził mnie mój kuzyn, absolwent Centrum Muzyki i były członek E-Boardu. Ponieważ pochodzimy z podobnych środowisk, zaprosiła mnie na spotkanie. W końcu znalazłem grupę niesamowitych rówieśników, z którymi mogę się nawiązać i nigdy nie zapomnę absolutnej radości, jaką poczułem tamtej nocy. Od tego czasu zacząłem naprawdę akceptować swoją mieszaną tożsamość i wykorzystywać ją jako motywację w moich studiach muzycznych i pracy rzeczniczej w Szkole Muzyki, Teatru i Tańca.

READ  Obserwacje rzucają więcej światła na charakterystykę najbliższego zakłócenia pływowego

Nasze dyskusje, prowadzone przez moją dobrą przyjaciółkę, koleżankę Sisę Kaufman, mogą obejmować różne tematy, od barier językowych, przez dynamikę interpersonalną, aż po syndrom oszusta, czyli doświadczenia, które są aż nadto znane większości z nas w grupie. Innym razem nasze spotkania są przestrzenią, w której po prostu istniejemy, oferując kolorowanki Jasona Mamoa (ulubione przez fanów w nasi członkowie) i przekąski. Posunęliśmy się nawet do zorganizowania w grudniu zeszłego roku imprezy poświęconej oglądaniu One Piece; To było naprawdę niezapomniane przeżycie więzi. Nasz doradca wydziałowy i kelner pizzy, profesor Derek Adams, był dla nas w tym roku wspaniałym źródłem informacji i systemem wsparcia, będąc zdecydowanym orędownikiem tych przestrzeni i zachęcając swoich studentów do udziału w naszych spotkaniach.

Każde spotkanie przypomina, jak ważne są te rozmowy i przestrzenie wsparcia oraz co oznaczają dla naszych członków i innych członków społeczności BIPOC na terenie kampusu. W moim przypadku i wśród moich rówieśników możemy w pełni zaakceptować siebie i nie musimy się ukrywać ani pomniejszać tego, kim jesteśmy, aby zostać zaakceptowani przez innych. Rzucamy sobie wyzwanie, aby mieć więcej siły, aby bronić siebie i innych. Dla nas IC Mixed to coś więcej niż tylko organizacja kampusowa; To rodzina, oaza uzdrowienia i rozwoju, czy to poprzez nasze rozmowy, czy oglądanie głupiej kreskówki o piracie, który znajduje jakiś skarb.

Potrzebujemy jednak więcej przestrzeni i możliwości na terenie kampusu, aby studenci mieszani i różnej tożsamości czuli się nie tylko bezpiecznie, ale także komfortowo i doceniani. Centrum Jedności BIPOC oferuje przestrzenie takie jak pokoje sensoryczne I Wiele wydarzeń dla społeczności BIPOC Dołączony Wydarzenia w pierwszy piątek i współpraca z organizacjami Lubi Siostra 2 Siostry i Muzycy ze Stowarzyszenia Colorna mnie. W rozmowach w Nasza grupa, nasi członkowie mieli trudności z pewnym wejściem do tych społeczności I usłyszeć ich głosyAlbo ze względu na bliskość bieli, albo z powodu wcześniejszych doświadczeńporozumienie.

READ  NASA's Perseverance zbiera próbki starożytnej marsjańskiej skały

Chociaż jestem dumny, że jestem pochodzenia afro-latynoskiego, przyznaję, że mój wygląd jest podobny do mojej jasnej skóry i rysów twarzy Luźniejszy wzór zawijania można uznać za białe przejście i może być trudny do uchwycenia w niektórych przestrzeniach. Chociaż nikt się co do tego nie myli, jest to również czynnik, który nasza społeczność musi wziąć pod uwagę, będąc obecna w tych miejscach, aby zapewnić prawdziwą integrację i jedność.

Każdy zasługuje i zasługuje na miejsce przy stole, a naszym zadaniem jako społeczności jest ułatwianie takich rozmów, aby każdy mógł zaprezentować się tak autentycznie, jak to tylko możliwe. Ostatecznie jesteśmy społecznością, która powinna się wspierać i stale się wspierać.

Madison Almonte (ona/ona) Jest absolwentem muzyki, specjalizującym się w opowiadaniu historii i dźwięku. Zadzwoń do niej [email protected].