Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft blokuje dostęp do emulatorów trybu detalicznego na Xbox Series X | S.

aktualizować: Microsoft skomentował decyzję o zablokowaniu dostępu do emulatorów trybu detalicznego w oświadczeniu udostępnionym dn IGNjednocześnie wskazując, że plotki o tym, że Nintendo stoi za tą decyzją, nie są dokładne:

„Informacje krążące obecnie na Twitterze nie są dokładne. Nasze działania opierają się na wieloletniej polityce dotyczącej treści rozpowszechnianych w Sklepie, aby zapewnić zgodność z zasadami sklepu Microsoft Store. Zgodnie z 10.13.10 produkty emulujące system gry lub platformę są niedozwolone na dowolnej rodzinie urządzeń”.


Oryginalna historia: To tajemnica, że ​​Xbox Series X i Xbox Series S to świetne symulatory, ale z oczywistych powodów Microsoft nie chce o tym mówić światu. Jednak wiele osób skorzystało z tych możliwości w ciągu ostatnich kilku lat.

Istnieją dwa sposoby uzyskania dostępu do emulatorów na tych konsolach, z których jednym jest po prostu standardowy tryb detaliczny. Jednak wydaje się, że od tego tygodnia Microsoft całkowicie zaprzestał stosowania tej metody:

Druga metoda, która polega na zarejestrowaniu się jako programista i opłaceniu opłaty licencyjnej, na razie wydaje się nadal działać, chociaż jasne jest, że skorzystanie z tego jest czymś, co po prostu musisz zrobić. Na własne ryzyko.

Nie bylibyśmy zdziwieni, gdyby niektórzy użytkownicy Xboksa znaleźli sposób na tymczasowe obejście tych blokad, ale ostatecznie wygląda na to, że Microsoft jest bardzo chętny do ograniczenia emulacji trybu detalicznego w przyszłości. Czy w końcu rozszerzy się to również na tryb programisty? Będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

READ  Crossover Hack & Slash Neptunia x Senran Kagura: Ninja Wars dostanie Switch Edition