Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mężczyzna kończy zadanie, przechodząc wszystkie 3000 ulic drugiego co do wielkości miasta w Polsce

Mężczyzna kończy zadanie, przechodząc wszystkie 3000 ulic drugiego co do wielkości miasta w Polsce

W tym tygodniu mieszkaniec Krakowa zakończył swoją misję przejścia wszystkich 3000 ulic w swoim mieście. Projekt, którego realizacja trwała prawie cztery lata, obejmował łącznie 2800 kilometrów wzdłuż „Ulicy Ostatniej” w północno-wschodnim Krakowie.

Dołączając do rodziny, przyjaciół i mieszkańców na ostatnim etapie swojej podróży, Kamil Babel mówi, że to doświadczenie dało mu nowe spojrzenie na miasto, w którym mieszka. Ma nadzieję, że jego osiągnięcie zainspiruje innych do opuszczenia domu.

Babel, która pracuje dla fundacji Polish Business Run Foundation, w wolnym czasie szuka przygód – między innymi biegnie jeden za drugim w Krakowskim Maratonie.

Zainspirowany historią Matta Greene’a, Amerykanina, który przez lata chodził po wszystkich ulicach Nowego Jorku, Babel postanowił zrobić to samo w Krakowie, drugim co do wielkości mieście Polski pod względem liczby ludności.

„Zdałem sobie sprawę, że nawet nie wiem, co jest na końcu ulicy, na której mieszkam” – powiedział Onetowi.

Początkowo poświęcając się godzince lub dwóm 2-3 razy w tygodniu, Babel stopniowo musiał spędzać coraz więcej czasu na wycieczkach w odległe zakątki miasta. Śledził swoje postępy za pomocą GPS i Google Maps.

Bebel mówi, że projekt pozwolił jej poznać miasto i jego mieszkańców, a także był okazją do aktywności fizycznej i autorefleksji.

– Codziennie podążamy wydeptanymi ścieżkami i odwiedzamy miejsca, które już znamy – mówi. „Nigdy nie wiedzieliśmy, że za rogiem możemy znaleźć coś interesującego, o czym wiedziało tylko kilka osób”.

„To był dla mnie również interesujący eksperyment społeczny” – powiedział Bebel. „Jakiś czas temu przeczytałam, że ludzie spędzają średnio tylko niewielki procent swojego czasu poza domem. Byłam ciekawa, czy to prawda, i mogę powiedzieć na pewno. Krakowianie żyją za domowymi ciałami, niezaciągniętymi zasłonami.

READ  Spotlight: Projekty Cartel Lenincy w Polsce

„Dzięki temu projektowi mogę inspirować innych do rozwijania zainteresowania, świadomości i wiedzy o miejscu, w którym żyją” – mówi.

Źródło głównego obrazu: Mapy Google i kamilbabel/twitter