Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Małoletni w Polsce nalegali, aby można było zaufać młodym ludziom

Tomas Sikora mówi, że polska drużyna mężczyzn w biathlonie na Pekin 2022 powinna skupić się na młodzieży. China Daily

Wielki polski biathlon, Thomas Sikora, mówi, że musi wprowadzić młodych ludzi do męskiej drużyny swojego kraju, aby mieć realną szansę na zwycięstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022.

„Polscy biathloniści mogą walczyć o medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022, ale nadszedł czas, aby męska drużyna skupiła się na młodzieży” – powiedział Sikora w ekskluzywnym wywiadzie.

Sigora jest trzykrotnym medalistą mistrzostw świata, ale jego największym osiągnięciem było zdobycie srebra na masowym otwarciu Igrzysk Olimpijskich 2006 w Turynie – ostatni polski medal olimpijski w biathlonie.

„Skoczkowie będą liderami naszej delegacji w Pekinie. Biathloniści też mogą walczyć o medale, ale muszą się dobrze przygotować. Trudno powiedzieć, dlaczego tak długo czekaliśmy na kolejny medal olimpijski w biathlonie” – powiedział Sikora .

„Jeśli chodzi o męską drużynę, duży nacisk wydaje się być konieczny. Mamy tych samych zawodników od wielu lat i nie robili postępów. Cieszymy się, gdy ktoś zbiera punkty na mundialu, ale to nie jest dość.

„Czas zainwestować w młodych sportowców. Zrobiliśmy to w skokach narciarskich i biegach przełajowych, a teraz przynosimy owoce”.

47-latek przypomniał sobie, jak musiał radzić sobie z chorobą przed masowym otwarciem w Turynie, aby zażądać srebra, za Michaelem Grace z Niemiec.

„Pomyślałem, że powinienem wyjechać ze względów zdrowotnych” – powiedział Sikora.

„Miałem problem z zatokami, codziennie odczuwałem ból, spałem trzy, cztery godziny na dobę. Byłem tak zmęczony. Co więcej, przegrałem wszystkie mecze przed imprezą masową. Potem zaskakująco wygrałem srebro”.

Sigora powiedziała, że ​​umiejętność dostosowywania się pod presją jest kluczową umiejętnością dla olimpijczyków.

„Doświadczenie jest jedną z najważniejszych rzeczy, aby osiągnąć sukces w sporcie” – powiedział. „Czasami trudno jest skupić się tylko na zawodach. Dlatego sportowiec musi znaleźć równowagę, aby pozostać w szczytowej formie.

„Zmieniłem taktykę na imprezę masową. Wcześniej chciałem być szybki podczas filmowania, ponieważ nie próbowałem tracić sekund z moimi konkurentami, ale wyniki nie były dobre. Potem zdecydowałem się skupić na celności strzelania, to było dobry wybór.

„Trudno sobie radzić ze stresem, kiedy wiesz, że masz wielką szansę na medal olimpijski. Pamiętam, jak drżały mi nogi w kluczowym momencie. Mogę walczyć o złoto lub skupić się na obronie drugiego miejsca.

„Wybrałem drugą opcję. Zacząłem płakać po przekroczeniu linii mety. To był najlepszy moment w moim życiu”.

Xinhua

READ  Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla podróżnych z Finlandii i kilku regionów Czeczenii, Polski, Grecji i Włoch.