Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zmarł Jersey Limon, prezes Teatru Szekspirowskiego w Polsce

WARSZAWA, Polska (AP) – Jersey Limon, polski pedagog uhonorowany przez królową Elżbietę II za stworzenie i reżyserię Teatru i Festiwalu Szekspirowskiego w Polsce, zmarł w Kovicie-19. Ma 70 lat.

Rzeczniczka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Magdalena Hajdis powiedziała, że ​​Limon zmarł w szpitalu w Gdańsku, w północnej Polsce.

Limon jest profesorem, tłumaczem i pisarzem specjalizującym się w sztukach szekspirowskich i elżbietańskich. Wykładał na Uniwersytecie Gdańskim oraz jako obserwator w Hunter College w Nowym Jorku, Shakespeare Institute w Waszyngtonie oraz University of Delaware i University of Colorado.

Jest twórcą Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, będącego repliką spektaklu elżbietańskiego otwartego w 2014 roku. Zwolennikami projektu byli książę Karol z Wielkiej Brytanii i polski polski reżyser Andrzej Wajda, a książę William i jego żona, Kate Cambridge Duchess, zwiedzili teatr z Limonem w 2017 roku.

Aktorzy z całego świata wystawiali sztuki Szekspira i jemu współczesnych, aw 2017 roku rozpoczął się coroczny festiwal.

W 2014 roku Limon został mianowany najlepszym oficerem porządkowym w Imperium Brytyjskim.

Copyright 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany lub rozpowszechniany bez pozwolenia.

READ  Belgia 6-1 Polska: Styl Czerwone Diabły na | Liga Narodów UEFA