Lukas Podolski cofa się sprzed lat, gdy były faworyt Arsenalu strzelił wspaniałego gola z własnej połowy.

Lukas Podolski stworzył chwilę magii, strzelając w sobotę wspaniałego gola z własnej połowy polskiej Premier League.

Poprzedni Arsenał Teraz jest gwiazdą Guernick Zabrze w swojej ojczyźnie, mimo że wcześniej reprezentował Niemcy na arenie międzynarodowej.

Lukas Podolski spędził trzy lata w Arsenale w latach 2012-2015

Gdy Gornick prowadził 3:1 i 18 minut przed końcem meczu, Podolski przejął piłkę na własnej połowie.

Zwycięzca Pucharu Świata 2014 podjął śmiałą próbę po dostrzeżeniu bramkarza przeciwnika na skraju pola karnego.

Gdy piłka zmierzała w stronę bramki, bramkarz zdał sobie sprawę, że ma kłopoty i rzucił się z powrotem, aby spróbować odbić się od uderzenia – ale bezskutecznie.

Kilku kolegów z drużyny Podolskiego zakrztusiło go po tym, jak byli świadkami jego geniuszu, podczas gdy inni kładli ręce na głowach z niedowierzaniem w to, co zobaczyli.

Gornick wygrał 4:1, ale mecz zostanie zapamiętany dzięki niesamowitemu wysiłkowi 37-latka.

Podolski opuścił Arsenal w 2015 roku po trzech latach w klubie i po krótkim okresie wypożyczenia w Inter Mediolan, podpisał kontrakt z tureckimi gigantami Galatasaray.

Podolski odebrał piłkę z własnej połowy

Kanał + Sport

Niemiec publikuje swojego bramkarza

Bramkarz rzuca się do tyłu i odbiera wysiłki Podolskiego

Ale piłka ląduje z tyłu siatki, wywołując dzikie świętowanie

Potem koledzy z drużyny Podolskiego utonęli po tym niesamowitym wysiłku

Po tym, jak pomógł im zdobyć Puchar Turcji w 2016 roku, Niemiec przeniósł się do japońskiego klubu Vissel Kobe i podniósł Puchar Cesarza w 2019 roku.

Spędził kolejny sezon w Turcji z Antalyasporem przed podpisaniem kontraktu z Górnikiem w 2021 roku.

Podolski otworzył sieć popularnych kebabów w Niemczech, ale na tym jego przygody biznesowe w terenie się nie skończyły.

Gwiazda jest również właścicielem lodziarni, pubu i sklepu z odzieżą, przygotowując się do życia po piłce nożnej.

READ  FTSE 100 przewyższa swoich europejskich konkurentów, na czele z brytyjskimi supermarketami