Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

FTSE 100 przewyższa swoich europejskich konkurentów, na czele z brytyjskimi supermarketami

Market News: 
 
FTSE 100  7,164.91   41.64   0.59% 
FTSE 250 23,022.40  275.41   1.21% 
FTSE AIM  1,265.12   -0.81  -0.06% 
 

Sophie Griffiths, analityczka z Oanda Corp, powiedziała, że ​​indeks FTSE 100 wzrósł w poniedziałek o 0,59%, przewyższając swoich europejskich konkurentów dzięki wzrostowi ze strony supermarketów. Brytyjscy sklepy spożywcze są jednymi z największych beneficjentów po spekulacjach o wojnie licytacyjnej na WM. Tempo Morrison Supermarkets PLC przyspieszyło. Supermarket najwyraźniej zaakceptował już ofertę przejęcia 3,6 miliarda funtów (4,98 miliarda dolarów) od grupy inwestycyjnej Fortress Investment Group należącej do SoftBank Group Corp. Chociaż zainteresowanie pojawiło się od trzeciego potencjalnego nabywcy, podnosząc jego cenę znacznie powyżej 254 pensów w ofercie złożonej przez firmę. grupa inwestycyjna.

„Ze względu na to, że brytyjski Komitet ds. Przejęć otrzymał dodatkowy czas na odpowiedź konkurencyjnym grupom CD&R i Apollo, może być dużo pracy do wykonania w tej historii” – mówi analityk IG Group, Josh Mahoney. Wśród podobnych spółek Morrisons, Tesco PLC wzrósł o 3,1%, Marks and Spencer Group PLC o 2,9%, a J Sainsbury PLC o 2,3%.

 
Companies News: 

Inwestorzy nieruchomości twierdzą, że pula wynajmu 1H była silna

Real Estate Investors PLC podał w poniedziałek, że jego ściągalność czynszów za pierwszą połowę 2021 r. była wysoka, dodając, że spodziewa się pewnego ożywienia w wycenach nieruchomości w latach 2021 i 2022, co zmniejszy jego realizację.

Wydajność Lok 'N Store wciąż rośnie

Lok 'n Store Group PLC powiedział w poniedziałek, że jego wyniki są nadal dobre, odkąd ogłosił wyniki za pierwsze półrocze w roku fiskalnym 2021 w kwietniu, dodając, że otworzy trzy nowe sklepy, które mają zostać otwarte na przełomie 2021 i 2022 roku.

Wydobywca litu Pradda Head poszukuje podwyżki o 6,2 mln funtów w ramach IPO w Londynie

Prada Head Holdings Ltd poinformowała w poniedziałek, że planuje wejść na giełdę w Londynie i zebrać 6,2 miliona funtów (8,6 miliona dolarów) w celu sfinansowania projektów poszukiwania litu w Stanach Zjednoczonych.

Poprawiono średnią wartość transakcji Wameja 2Q

Wameja Ltd. poinformowała w poniedziałek, że średnia wartość jej transakcji wzrosła w drugim kwartale w porównaniu z poprzednim kwartałem.

ULS Technology mianuje szefów handlowych i technologicznych

ULS Technology PLC poinformował w poniedziałek, że wyznaczył Simona McCullocha na stanowisko dyrektora ds. handlu i rozwoju, a Eda Mardella na stanowisko dyrektora ds. technologii.

Saietta Group planuje pozyskać 37,5 mln funtów w swojej ofercie publicznej w Londynie

Saietta Group PLC, brytyjska firma zajmująca się inżynierią silników elektrycznych, poinformowała w poniedziałek, że spodziewa się pozyskać 37,5 miliona funtów (51,9 miliona dolarów) w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO) na rzecz AIM w Londynie.

READ  Geely Holding & ElectroMobility of Poland podpisało umowę licencyjną na Pure Electric SEA Architecture dla marki Izera

Hipgnosis FY Songs 2021 Wzrost przed opodatkowaniem, zwiększenie celu dywidendy

Hipgnosis Songs Fund Ltd. powiedział: W poniedziałek zysk brutto za rok podatkowy 2021 wzrósł i podniósł cel dywidendy.

Apollo rozważa kontrofertę dla brytyjskiej sieci spożywczej Morrisons – aktualizacja

Apollo Global Management Inc. powiedział: W poniedziałek rozważano ofertę przetargową na brytyjską sieć spożywczą WM Morrison Supermarkets PLC, co doprowadziło do możliwej trójstronnej wojny przetargowej z Fortress Investment Group LLC z SoftBank Group LLC i amerykańską firmą private equity. Firma Clayton, Dobellier i Rice.

NN Group przejmuje polskie i greckie spółki MetLife za 584 mln euro

NN Group NV powiedział w poniedziałek, że przejmie działalność MetLife Inc. w Polsce i Grecji na łączną kwotę ok. 584 mln euro (692,9 mln USD).

Licytacja Battle of Morrisons potwierdza apetyt na brytyjskie artykuły spożywcze — analiza

Wojna licytacyjna dla sieci spożywczej Wm. Morrison Supermarkets PLC pokazuje, że inwestorzy są spragnieni brytyjskiego sektora supermarketów i że apetyt kraju jako miejsca inwestycji rośnie.

Marki franczyzowe osiągają wyniki zgodne z oczekiwaniami co najmniej w 2021 r.

Franchise Brands PLC podała w poniedziałek, że spodziewa się osiągnięcia całorocznych wyników przynajmniej zgodnych z oczekiwaniami rynku.

 
Market Talk: 

Niedobory podaży wpływają na ożywienie sprzedaży nowych samochodów w Wielkiej Brytanii

1143 GMT – Sprzedaż samochodów w Wielkiej Brytanii nadal rosła w zeszłym miesiącu, ale pozostaje poniżej poziomów sprzed Covid ze względu na niepewność konsumentów i niedobory dostaw. Rejestracje nowych prywatnych samochodów w czerwcu wyniosły 88,7 tys., powyżej 72,8 tys. z czerwca 2020 r., ale poniżej 90,1 tys. w czerwcu 2019 r., podaje Pantheon dla Makroekonomii, powołując się na dane Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Samochodów. Pantheon twierdzi, że konsumenci nadal dokonują mniej drogich zakupów niż w 2019 r. „Ponadto zamykanie fabryk samochodów z powodu niedoborów komponentów ograniczy potencjalną liczbę nowych rejestracji w nadchodzących miesiącach” – mówi Gabriella Dickens, ekonomistka Pantheon. SMMT powiedział, że niedobór półprzewodników spowodowany pandemią zaszkodził produkcji i wcześniej ostrzegał, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zwiększy koszty i biurokrację, osłabiając produktywność.

Greckie i polskie przejęcia NN Group wyglądają na dobry ruch

1129 GMT – Przejęcie przez NN Group firm MetLife w Polsce i Grecji to dobry przykład wykorzystania nadwyżki kapitału w sposób akumulujący wartość, mówi Citi. Amerykański bank twierdzi, że przejęcie prawie podwoi całkowitą bazę klientów firmy ubezpieczeniowej zajmującej się zarządzaniem aktywami w Polsce i Grecji, tworząc platformę dla przyszłego wzrostu, a co najważniejsze, nie wpłynie na jego politykę dywidendową ani program wykupu. Generowanie kapitału operacyjnego w wysokości 50 milionów euro rocznie z nowych spółek pomoże również częściowo zrekompensować utracone straty kapitałowe z potencjalnej sprzedaży ramienia zarządzania aktywami NN Investment Partners – pomagając utrzymać limit dywidendy, mówi Citi. Citi utrzymuje rekomendację kupna i cenę docelową na poziomie 46,10 euro. Akcje wzrosły o 1,4% do 40,79 euro.

READ  Wybuchy Nord Stream prowadzą do „katastrofy ekologicznej” - EURACTIV.com

Dbanie o życie studenckie w GCP podkreśla wartość nieruchomości

1127 GMT – Investment Trust GCP Student Living to najnowsza firma zajmująca się nieruchomościami, która otrzymała korzyść oferenta, w tym przypadku od swojego największego udziałowca, IQ należącego do Blackstone, mówi Bill Hunt. W połączeniu z bogatym w aktywa supermarketem Morrisons akceptującym ofertę przejęcia kierowaną przez private equity, podkreśla to wycenę nieruchomości na rynkach publicznych, mówi dom maklerski. „Rozmawialiśmy o „wynajmowanej platformie” GCP i kwestiach związanych z podmiotami powiązanymi w przeszłości, a akcjonariusze muszą teraz upewnić się, że nie pozostaną nietknięci, biorąc pod uwagę wiele zaangażowanych interesów – mówi Bill Hunt. Dom maklerski zaleca inwestorom zakup udziałów w tańszej nieruchomości studenckiej Emperic, której cena docelowa wynosi 95 pensów. Akcje GCP wzrosły o 11% do 187,6 pensów.

Akcje Lok 'n Store wyglądają na niedowartościowane

1105 GMT – Self-storage Lok 'n Store powinien odnotować podniesienie zarówno prognoz zysków, jak i wartości aktywów netto w związku z otwarciem nowych sklepów, co potwierdza rosnącą wartość, mówi finnCap. Lok 'n Store odnotował bezprecedensowy wzrost obłożenia, który wzrósł do 81,6% z 67,1%, a ceny prawdopodobnie wzrosną – coś, co musi szybko spaść, aby przynieść zysk, mówi grupa inwestycyjna. Modernizacja NAV jest również bardziej prawdopodobna, ponieważ inwestorzy zdają sobie sprawę ze zwiększonej atrakcyjności samodzielnego przechowywania w porównaniu do inwestowania w podupadające części sektora detalicznego i biurowego, mówi FinnCap. FinnCap podtrzymuje swoją opinię, że akcje Lok 'n Store są niedowartościowane zarówno w porównaniu z potencjalnymi, jak i porównywalnymi firmami, i utrzymuje cenę docelową na poziomie 883,0. Akcje wzrosły o 1,5% do 660,0 pensów.

Tesco i Sainsbury spodziewają się skorzystać z potencjalnego przejęcia Morrisons

1103 GMT – Możliwe przejęcie Wm. Supermarket Morrison’s – czwarty co do wielkości w Wielkiej Brytanii pod względem udziału w rynku sklep spożywczy – będzie pozytywny dla swoich odpowiedników Tesco i J Sainsbury’s, mówi UBS. Tesco i Sainsbury zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na rynku brytyjskim według danych Kantar. Walmart niedawno sprzedał większościowy pakiet udziałów w trzeciej co do wielkości sieci w Wielkiej Brytanii, Asda, skoncentrowanemu na Europie przejęciu TDR Capital i brytyjskim wykonawcom, braciom Mohsenowi i Zuberowi Issa. Jeśli umowa Morrisons zostanie sfinalizowana, a Asda i Morrisons będą właścicielami private equity, sytuacja konkurencyjna będzie prawdopodobnie bardziej pozytywna dla Tesco i Sainsbury, zwłaszcza jeśli te dwie pierwsze zostaną zmuszone do inwestowania w przyszłość, mówi UBS.

READ  W tym tygodniu Green Point: więcej opóźnień w promach, wyniki prawyborów i nie tylko

Liebrum mówi, że firma Real Estate Investors PLC jest atrakcyjna, ponieważ rynek wraca do normy

1101 GMT – Real Estate Investors PLC wydaje się być w dobrej pozycji, aby skorzystać z pozytywnych długoterminowych perspektyw dla Midlands, pomimo krótkoterminowej niepewności spowodowanej pandemią koronawirusa, mówi Liebrum. Rynek funduszy w Midlands, skoncentrowany na Wielkiej Brytanii, wydaje się wracać do normy po 2020 r. bardzo niepewny, a skorygowany czynsz w 97% pobrany w pierwszej połowie 2021 r. jest silny, co bezpośrednio odzwierciedla zdywersyfikowany portfel i własność Regionalna działalność, mówi dom maklerski. „Akcje są notowane z 27% dyskontem, aby określić wartość aktywów netto, w porównaniu z sektorem brytyjskim z premią w wysokości 11% i oznaczają 15% spadek wartości nieruchomości bazowych, co wygląda na bardzo strome” – mówi Liebrum, utrzymując jednocześnie ocena kupna i cena docelowa 47,0 pensów. Akcje wzrosły o 2,5% do 41,0 pensów.

Powinno to napędzać biznes Biva zajmujący się recyklingiem tworzyw sztucznych i dalszy przyszły wzrost

1014 GMT – Recykling tworzyw sztucznych w połączeniu z ciągłym odzyskiwaniem zysków i przyszłą konsolidacją rynku zbiórki odpadów powinien napędzać dalszy przyszły wzrost w Biffa, mówi Berenberg. Dom maklerski twierdzi, że zielone możliwości inwestycyjne w Biffa są kluczem do jego historii giełdowej, po wizycie w zakładzie recyklingu plastikowych butelek firmy w hrabstwie Durham w Anglii. Biffa podwoiła swoją zdolność do recyklingu tworzyw sztucznych od 2019 r., co nadchodzi w odpowiednim momencie, biorąc pod uwagę brytyjski podatek od tworzyw sztucznych, który zostanie wprowadzony w kwietniu, mówi Berenberg. Dom maklerski posiada rating kupna w BIVA z ceną docelową 370p.

 

Kontakt: London NewsPlus, Dow Jones Newswires; +44-20-7842-931

 

(koniec) Dow Jones Newswires

5 lipca 2021, 12:03 ET (16:03 GMT)

Prawa autorskie (c) 2021 przez Dow Jones & Company, Inc.