Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Łódź podwodna wyszukiwania Titanica: marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych wykryła odgłosy implozji po utracie kontaktu z łodzią podwodną

Łódź podwodna wyszukiwania Titanica: marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych wykryła odgłosy implozji po utracie kontaktu z łodzią podwodną

  • Napisane przez Kathryn Armstrong
  • wiadomości BBC

podpis pod zdjęciem,

Zatapialny Titan OceanGate (zdjęcie z pliku)

Urzędnik US Navy powiedział, że US Navy wykryła dźwięki „zgodne z implozją” wkrótce po utracie komunikacji z okrętem podwodnym OceanGate Titan.

Pięć osób było na pokładzie, gdy zaginęli w niedzielę podczas nurkowania we wraku Titanica.

Po zakrojonej na szeroką skalę misji poszukiwawczej potwierdzono zaginięcie łodzi podwodnej.

Urzędnik powiedział CBS News, że ich informacje o „anomalii akustycznej” zostały wykorzystane przez amerykańską straż przybrzeżną do zawężenia obszaru poszukiwań.

Według CNN uznano to za „nieostateczne”, więc misja poszukiwawczo-ratownicza była kontynuowana.

Wcześniej w czwartek generał dywizji Mauger ze straży przybrzeżnej potwierdził, że wszystkie pięć osób na pokładzie Tytana zmarło w wyniku prawdopodobnie „katastrofalnej implozji”, na podstawie wykrytych wzorców wraku.

Powiedział jednak, że podczas misji badawczej nie zaobserwowano żadnych zgodnych z tym dźwięków.

„Mieliśmy boje sonarowe w wodzie prawie stale i nie widzieliśmy żadnych katastrof, gdy boje sonarowe były w wodzie”.

Amerykańska straż przybrzeżna potwierdziła w środę, że kanadyjski B-3 wykrył „podwodne dźwięki” w obszarze poszukiwań zaginionego statku.

To przyniosło nową nadzieję, że uda się znaleźć ocalałą załogę Tytana i spowodowało, że Straż Przybrzeżna przeniosła operacje.

Według CBS uważa się, że hałas ten pochodzi z innych statków w okolicy.

Paul Hankin, ekspert podwodny, powiedział, że pierwsza wskazówka, że ​​łódź podwodna mogła eksplodować od wewnątrz, pojawiła się po znalezieniu dużego pola szczątków w czwartek.

„Zasadniczo znaleźliśmy pięć różnych dużych kawałków gruzu, które powiedziały nam, że są to pozostałości Tytana” – powiedział.

Kontynuowane są wysiłki związane z mapowaniem pola wraków i przeszukiwaniem dna morskiego wokół Titanica.

Na pokładzie był brytyjski miliarder, biznesmen Hamish Harding, który przed nurkowaniem napisał w mediach społecznościowych, że dzieje się tak, ponieważ „okno pogodowe” jest otwarte,

Powiedział, że ze względu na „najgorszą zimę w Nowej Funlandii od 40 lat, wyprawa będzie prawdopodobnie pierwszą załogową misją na Titanica w 2023 roku”.

Brytyjski ojciec i syn Shehzadeh i Suleiman Daoud byli również częścią załogi. Byli jedną z najbogatszych rodzin w Pakistanie.

Stockton Rush, dyrektor generalny OceanGate, również zginął na pokładzie Tytana, wraz z byłym nurkiem francuskiej marynarki wojennej Paulem-Henrim Nargoletem.

wyjaśnij wideo,

Obejrzyj: Jak rozwinęła się historia Tytana z łodzi podwodnej… w 90 sekund