Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Łódź Airport Central Poland: Wielkie Otwarcie W22 | Polska Centralna Łódź Lotnisko

W niedzielę 30 października z łódzkiego lotniska wystartował pierwszy lot Ryanaira do Alicante z pasażerami na pokładzie. W poniedziałek 31 października przewoźnik rozpoczął regularne połączenia z Lads na lotnisko Mediolan Bergamo, a we wtorek 1 listopada pierwszy lot wystartował na trasach z Lads do Brukseli.

Pasażerowie pierwszego inauguracyjnego lotu do Alicante zostali poczęstowani pysznym ciastem ze zdjęciem naszych nowych kierunków i oryginalnymi drinkami z pubu „Spaleni Słońcem”.

Lodnisko W Łodzi.  Kierunek - Włochy Alicante

To największy od wielu lat rozkład Ryanair z Lotniska Lads, a dla pasażerów to okazja do przedłużenia lata z plecakiem o atrakcyjne city breaki czy narty w Alpach czy Dolomitach.

Zimą, od niedzieli na wszystkich lotniskach i trwającej do końca marca, Ryanair oferuje 28 rejsów tygodniowo z Łodzi na 5 trasach, w tym 3 nowe połączenia do największych europejskich miast.

„W tym roku nasza oferta będzie najbogatsza w historii łódzkiego lotniska. Wspólnie z Ryanairem mamy świetną propozycję dla mieszkańców Łodzi i regionu na ucieczkę przed zimą, gdzie rosną palmy i świeci słońce” – mówi Anna . Dr Midera, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Portu Lotniczego Łódź.

Lodnisko W Łodzi.  Kierunek - Włochy Alicante

„Po najlepszym letnim sezonie czarterowym od dekady, kiedy obsłużyliśmy ponad 41 tys. pasażerów, kolejne miesiące są bardzo obiecujące. Według naszych prognoz w przyszłym roku obsłużymy 335 tys. pasażerów, z czego 290 tys. w ruchu regularnym. reszta znajduje się w ruchu czarterowym.To będzie najlepszy wynik w ostatniej dekadzie.To rzetelne wyliczenia wykonane na podstawie udostępnienia miejsc na rejsach dwóch tanich przewoźników: Ryanair i Wizz Air oraz planów biur podróży na lato 2023 r. W grudniu Wizz Air uruchomi nową trasę do Londynu Luton, obsługującą 35 000 pasażerów rocznie. Oczekiwania pasażerów Mamy nadzieję spełnić” – mówi Artur Frege, Dyrektor Generalny Lotniska Lads.