Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lidl zainwestuje 4 miliardy funtów w brytyjskie firmy spożywcze w 2023 roku

jedzenie & amp; On pije

Lidl GB zainwestuje 4 miliardy funtów w brytyjskie firmy spożywcze w bieżącym roku finansowym, aby zapewnić większe wsparcie swoim dostawcom.

W 2019 roku supermarket zainwestował 15 miliardów funtów w ciągu pięciu lat, ale obecnie oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do 17 miliardów funtów.

Lidl GB pozyskuje dwie trzecie swoich podstawowych produktów z Wielkiej Brytanii, współpracując bezpośrednio z ponad 650 dostawcami w całej Wielkiej Brytanii.

Ryan McDonnell, dyrektor generalny Lidl GB, powiedział: „Rolnicy i producenci, którzy dostarczają nam produkty, z których niektórzy są z nami od dziesięcioleci, mają ogromne znaczenie dla sukcesu naszej działalności. Postrzegamy ich jako partnerów w naszej misji zapewniania rodzinom produkty wysokiej jakości po przystępnych cenach. Dla wielu praca z Lidl GB i bycie częścią naszego rozwoju otworzyło możliwości rozwoju, zarówno tutaj w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie.

W 2022 roku prawie 500 mln funtów eksportu od brytyjskich dostawców trafi na inne rynki Lidla. Lidl ujawnił, że brytyjski ser jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich produktów eksportowych dla klientów Lidla za granicą, a polscy klienci są wielkimi fanami Somerset Vintage Cheddar.

Martin Kuttbauer, dyrektor handlowy, Lidl GB, dodał: „Zapewnienie naszym dostawcom bezpieczeństwa i pewności potrzebnej do inwestowania i rozwoju było dla nas ogromnym celem przez lata. Właśnie dlatego doprowadziliśmy branżę do wprowadzenia umów długoterminowych , i dlatego nasze ciągłe inwestycje w przemysł rolno-spożywczy w Wielkiej Brytanii pozostają absolutnym priorytetem dla naszej działalności.

Wyślij ten artykuł znajomemu

Aby korzystać z tej funkcji, musisz być zalogowany.

Zaloguj się tutaj

READ  Europa Środkowo-Wschodnia – płace na Węgrzech rosną o 15,3% rok do roku, co jest wyzwaniem dla stawki