Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Klinika zbiera pieniądze dla Ukrainy

Klinika zbiera pieniądze dla Ukrainy

  • Autorzy: Huang Mei Chu i Jonathan Chen/reporter sztabowy, wraz z pisarzem

Klinika tradycyjnej medycyny chińskiej w hrabstwie Changhua zebrała 555 000 dolarów tajwańskich podczas dwudniowej kampanii na zakup środków medycznych, pomocy humanitarnej i karetki dla rozdartej wojną Ukrainy.

Sophie Chiang (蔣宗琴), Tajwańczyk mieszkający w Polsce, napisała 18 stycznia na Facebooku, że podjęła próbę pomocy Ukrainie we współpracy z A Court Clinic, franczyzą medyczną z oddziałami szpitali na całym Tajwanie.

Klinika sądowa zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy dla Ukrainy po tym, jak Tsai Chuan-te ( ), dyrektor medyczny głównego oddziału koncesji w Lukang Township w Changhua ( ), dowiedział się o staraniach Czanga od kierownika oddziału Hsinchu Chai Shen-yena (翟慎言) z w klinice – powiedziała.

Zdjęcie dostarczone przez Sophie Chiang

Dodała, że ​​Chai był kolegą Chianga z klasy na National Chengchi University.

Ukraińska grupa pomocowa Med Help Dnipro przeznaczy 150 000 dolarów tajwańskich z zebranych środków na zakup karetki medycznej dla Dniepru, miasta na wschodzie Ukrainy zniszczonego przez rosyjskie bombardowania i ataki rakietowe, powiedział Czang.

Dodała, że ​​samochód ma zostać oddany do użytku w przyszłym miesiącu i będzie nosił logo kliniki.

Powiedziała, że ​​polska organizacja charytatywna założona przez Rafała Tomalę otrzymała 100 000 dolarów tajwańskich na żywność dla ukraińskich dzieci w swoich sierocińcach, podczas gdy ta sama kwota trafiła do szpitala w obwodzie charkowskim, leczącego 7 000 cywilów i żołnierzy rannych podczas rosyjskiej inwazji.

Powiedziała, że ​​nazwa i lokalizacja szpitala zostały utajnione, aby chronić personel i pacjentów, ponieważ Rosja może chcieć zaatakować to miejsce, dodając, że dowiedziała się o szpitalu z jego kontaktów na Ukrainie.

Dodała, że ​​pozostałe środki zostaną wykorzystane na zaopatrzenie medyczne innych szpitali obsługujących społeczności dotknięte wojną.

Xiang, która pracuje jako przewodniczka i nauczycielka chińskiego, powiedziała, że ​​przeprowadziła się do Warszawy po ślubie z Polakiem, dodając, że niektórzy jej znajomi i uczniowie pochodzą z Ukrainy.

READ  RWE poszerza swoje zielone portfolio w Polsce

Warszawa zapewniła schronienie pierwszej fali ukraińskich uchodźców po tym, jak Rosja rozpoczęła inwazję w zeszłym roku, a ich los zainspirował wielu mieszkańców do podjęcia oddolnych działań, by im pomóc – powiedziała.

Powiedziała, że ​​Chiang rozpoczęła zbieranie funduszy, kiedy odwiedzała Tajwan, aby spędzić czas ze swoim chorym ojcem.

Komentarze będą moderowane. Zachowaj komentarze odnoszące się do artykułu. Komentarze zawierające wulgarny lub wulgarny język, wszelkiego rodzaju ataki osobiste lub promocje będą usuwane, a użytkownik zbanowany. Ostateczna decyzja będzie należała do Taipei Times.