Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ładunek demonstracyjny techniczny Dhruva Space działa dobrze

Ładunek demonstracyjny techniczny Dhruva Space działa dobrze

Dhruva Space z siedzibą w Hyderabadzie ogłosiło, że „Platforma satelitarna P30” o nazwie „Launch Exploration Aspiring Payloads – Demonstrated Technology Payload” (LEAD-PD) znajdzie się na pokładzie misji PSLV-C58 Orbiter Module 3 (POEM-3) ISRO. 3) To dobrze działa.

Wystrzelenie odbyło się 1 stycznia o godzinie 9:10 z Centrum Kosmicznego Satish Dhawan (SDSC) w Sriharikota w stanie Andhra Pradesh. Misja LEAP-TD obejmowała pochodną platformy satelitarnej Dhruva Space P-30 zintegrowaną z PSLV ISRO, która umożliwiła prowadzenie eksperymentów naukowych na orbicie z wykorzystaniem zużytego stopnia PS4 jako platformy orbitalnej, jak podano w środowym oficjalnym oświadczeniu.

Usługa hostowanego ładunku użytecznego obejmuje część satelity, taką jak czujnik, przyrząd lub zestaw urządzeń nadawczo-odbiorczych będących własnością podmiotu innego niż główny operator satelity. Działa to niezależnie od głównego statku kosmicznego, ale dzieli zasilanie, nadajniki-odbiorniki i, w niektórych przypadkach, systemy naziemne z satelity.

W ramach obecnej misji zweryfikowano platformę P-30 i jej różne podsystemy na orbicie, w tym komputer pokładowy, moduł TT&C o ultrawysokiej częstotliwości (UHF), latarnię UHF, system kontroli położenia geograficznego z kołem reakcyjnym firmy Comat oraz dystrybucja energii. tablica szkolna.

Powodzenie misji potwierdził także odbiór danych telemetrycznych i beaconowych na stacji naziemnej Indyjskiego Instytutu Nauki i Technologii Kosmicznej (IIST) w Trivandrum, a także danych otrzymanych z samej platformy POEM.

Kosmiczna „kwalifikacja” LEAP-TD utorowała drogę dla hostowanych rozwiązań w zakresie ładunku dla misji kosmicznych, demonstrując gotowość Dhruva Space do wprowadzenia tych usług na rynek globalny za pośrednictwem inicjatywy LEAP. Opracowano już pierwszą misję satelitarną LEAP (LEAP-1), której wystrzelenie zaplanowano wkrótce.

„Nasza oferta hostowanych ładunków umożliwia skrócenie terminów, szybki dostęp do przestrzeni kosmicznej, wspólne operacje, rozwój i uruchomienie, oszczędności kosztów, redukcję ryzyka oraz różne poziomy dowodzenia i kontroli ładunku za pośrednictwem naziemnych obiektów śledzenia i kontroli firmy Dhruva” – powiedział dyrektor generalny Sanjay Nikanti Jesteśmy dumni, że możemy zapewnić tę istotną zdolność i witamy nową erę możliwości hostowanych misji z ładunkiem.” Dyrektor operacyjny Krishna Teja Penamakuru powiedziała, że ​​firma ciężko pracowała, aby opracować i przetestować technologię nanosatelity P-30 we własnym zakresie.

READ  Jazda: Szukasz samochodu z dużą tylną klapą?

Orbitalny moduł eksperymentalny PSLV (POEM) ma standardowe interfejsy i pakiety do wytwarzania energii, telemetrii, zdalnego sterowania, stabilizacji, utrzymywania orbity i manewrowania orbitalnego, dzięki czemu może być używany do projektowania, opracowywania i sprawdzania eksperymentalnych ładunków. IN-SPACe (Indyjskie Narodowe Centrum Promocji i Autoryzacji Przestrzeni Kosmicznej we współpracy z ISRO ogłosiło możliwość przechowywania ładunków w misjach POEM) – dodano w oświadczeniu.

To jest wyróżniony artykuł dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów. Aby przeczytać ponad 250 polecanych artykułów każdego miesiąca

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

To jest Twój ostatni darmowy artykuł.