Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba rejestruje nocne niebo w galaktyce (niezbyt daleko)

Przyznajmy to – mamy trochę obsesji na punkcie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba tutaj w świat aparatów cyfrowych. Podczas gdy zwykle skupiamy naszą uwagę na obrazach wykonanych z Ziemi, jest coś naprawdę fascynującego w patrzeniu na obrazy z najbardziej odległych miejsc w kosmosie lub poza naszym codziennym życiem.

jeszcze inny”kosmiczna tarantula (Otwiera się w nowej karcie)Wydany w samą porę na Halloween, obraz jest najnowszym obrazem udostępnionym przez NASA w dniu Galeria Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba Strona pokazuje „Część galaktyki karłowatej Wolf-Lundmark-Melot (WLM)”, która daje nam wyobrażenie o niesamowitej zdolności teleskopu do rozpoznawania słabych gwiazd poza Drogą Mleczną – galaktyką, w której znajduje się nasz Układ Słoneczny.

Jedną z najlepszych rzeczy na oficjalnej stronie Webb jest to, że każdemu zdjęciu towarzyszy naukowe wyjaśnienie, co ułatwia zrozumienie, co dzieje się na zdjęciu. Na tym zdjęciu informacje pochodzą od Kristen McQueen z Rutgers University, jednego z czołowych naukowców projektu Webb Early Release Science (ERS) 1334, który koncentruje się na rozdzieleniu gromad gwiazd.