Kanada kończy swój powrót, by pokonać Niemcy w światach siatkówki kobiet

Reprezentacja Kanady w siatkówce kobiet walczyła od dołu z dwóch setów do pokonania Niemiec w ekscytującym pięciosetowym meczu na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet FIVB w sobotę w Łodzi.

Alexa Grey z Calgary zdobyła 25 punktów i poprowadziła Kanadę, która zakończyła grę grupową C zwycięstwem 3-2 (12-25, 24-26, 25-23, 25-18, 15-9). Kyra van Rijk z Surrey w Kolumbii Brytyjskiej dodał 19 punktów.

Kanadyjczycy (3-2), którzy zarezerwowali już swoje miejsce w drugiej rundzie, zajęli trzecie miejsce w pięciodrużynowej grupie. Kanada pokonała w poprzednich meczach Kazachstan (0-5) i Bułgarię (1-4) oraz przegrała ze Stanami Zjednoczonymi (4:0) i Serbią (4:0).

„Jesteśmy bardzo podekscytowani kolejnym zwycięstwem” – powiedział 28-latek. „To nasz pierwszy raz, gdy idziemy do drugiej rundy i naprawdę chcieliśmy dziś coś udowodnić. Jestem dumna ze sposobu, w jaki walczyły dziewczyny. Myślę, że nasza drużyna przeszła długą drogę i nie mogę być bardziej dumna z tego. „

Oglądaj | Kanada pokonuje Niemcy w światach siatkówki kobiet:

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Kobiet: Kanada i Niemcy

Kanada walczy o dominację siatkówki w Polsce.

Kanada zaczęła zdobywać przewagę w drugim secie, posuwając się do przewagi 16-11, zanim Niemcy przegrali (2-3), aby zdobyć przewagę 2-0.

Po ciężkim zwycięstwie w trzecim secie nastąpił dominujący występ w czwartej klatce, aw tiebreaku Kanada odeszła z wygraną.

„Dzisiaj widziałem wiele postaci, ponieważ łatwo było się poddać po pierwszym secie, a nawet po drugim secie, ale wiedzieliśmy, że nie gramy w naszą najlepszą siatkówkę i dalej pracowaliśmy, próbując znaleźć drogę powrotną w gry” – powiedział główny trener Shannon Winzer. „To nie było łatwe, graliśmy dobrze i wychodziliśmy z tego.

„Niemcy to naprawdę silny zespół i pokazali, że możemy wrócić. Jeśli odpowiedź A nie zadziała, znajdziemy odpowiedź B, C i D i musimy uzbroić się w cierpliwość. w następnej rundzie.”

Drugi etap turnieju rozpocznie się we wtorek.

READ  Polska awansuje do ligi w Lakeview | Wiadomości, sport, praca

Kanada i pozostałe 15 drużyn zostaną podzielone na dwie grupy. Wszystkie drużyny rozegrają cztery mecze z przeciwnikami, z którymi nie zmierzyły się w poprzedniej fazie, przy czym cztery najlepsze drużyny z obu grup awansują do ćwierćfinału.

Przeciwnicy Kanady nie zostali jeszcze zidentyfikowani.

Wydarzenia na żywo z turnieju są dostępne za darmo w transmisji na CBC.ca, aplikacji CBC Sports i CBC Gem.