Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Absolwenci Polski i Salem kwalifikują się do krajowych mistrzostw w tenisie |  Wiadomości, sport, praca

Absolwenci Polski i Salem kwalifikują się do krajowych mistrzostw w tenisie | Wiadomości, sport, praca

Przesłane zdjęcie Mitchell Maroucher (pierwszy rząd, skrajny prawy) i Garrett Gardner (drugi rząd, skrajny prawy) byli ze sobą połączeni przez całą swoją karierę tenisową.

Chociaż chodzili do różnych szkół średnich i college’ów, Garrett Gardner i Mitch Maroucher zawsze byli ze sobą połączeni przez całą swoją konkurencyjną karierę tenisową, ale to nie zaczęło się w ten sposób.

Obaj mieli wysokie aspiracje w tenisie, ale Gardner był studentem drugiego roku gry w Polsce, podczas gdy Maroosh kończył karierę tenisową w szkole średniej jako student drugiego roku w Salem. Kiedy obie szkoły grały ze sobą, para również nie walczyła ze sobą, ponieważ Gardner był singlistą nr 2 w Polsce, podczas gdy Maraucher był nr 1 w Salem.

W końcu przez „pozytywne słowo”, Połączyli się i Maroch skontaktował się z Gardnerem, aby sprawdzić, czy chce trenować i bić razem w ciągu tygodnia.

„Wpadaliśmy na siebie przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu podczas pracy w szkole średniej” powiedział Gardner.

Jednak, ponieważ był starszy, Maroch ukończył szkołę i zaczął grać w tenisa w college’u, najpierw w Scottsdale Community College na poziomie JUCO, zanim przeszedł na kilka lat do Wydziału I na Grand Canyon University. Marouche następnie zakończył karierę w college’u w Youngstown State.

Ale obaj nie stracili ze sobą kontaktu.

„Każdego lata on (Maroosh) zawsze mnie bił za każdym razem, gdy wracał do miasta, a my go biliśmy” powiedział Gardner. „Mitch i ja znamy się od co najmniej 12 lat – po prostu bawimy się cały czas i bijemy się nawzajem”.

Następnie Gardner poszedł do college’u w Valparaiso, gdzie również grał cztery lata na poziomie I ligi.

Ich stowarzyszenie kontynuowano na poziomie uczelni, zwłaszcza gdy Valparaiso odbył podróż, by zmierzyć się z YSU w marcu 2017 roku.

READ  Mitton rzucił rakietą z rzutu na 19,44 m i zajął trzecie miejsce w Diamentowej Lidze w Polsce

„Zawsze mieliśmy naprawdę świetny mecz” powiedział Gardner. „Zawsze mieliśmy dobre walki”.

Chociaż obaj gracze opuścili studia na kilka lat, obaj zdołali pozostać podobnie aktywni i konkurencyjni w tenisie.

Pod koniec sierpnia Gardner i Maroosh byli częścią dorosłej drużyny klubowej z Oxford Athletic Club w Wexford w Pensylwanii, która wygrała męskie mistrzostwa US 5.0 Central States Championships w Princeton w stanie New Jersey. Ich tytuł kwalifikuje ich do udziału w krajowych mistrzostwach USTA League 5.0 w Scottsdale w Arizonie w dniach 21-23 października.

„Miło jest móc podróżować i udać się w nowe miejsce, a jednocześnie móc robić to w sposób, w którym robisz coś, co kochasz, uprawiasz sport” powiedział Maroucher. „Zawsze dobrze jest poznać nowych ludzi, zobaczyć nowe miejsce i odkryć nowe doświadczenia. To zabawna część gry.”

To będzie drugi raz, kiedy Gardner sięgnął po mistrzostwo kraju, a Marouchere po raz pierwszy, ponieważ jest to jego pierwszy rok w zespole.

Podczas zeszłorocznego treningu z Gardnerem w Akron kapitan zwrócił się do Maroschera z rekomendacji Gardnera i zapytał go, czy chciałby być częścią zespołu i grać w dorosłej lidze USTA.

„Pomyślałem, że dobrze byłoby w jakiś sposób kontynuować rywalizację w tym sporcie” powiedział Maroucher.

Gardner powiedział, że drużynie udało się stosunkowo gładko zakwalifikować się do Nationals po raz pierwszy w 2019 roku, ale dodał, że w tym roku było trudniej.

W finale mistrzostw stanów centralnych Gardner powiedział, że jego drużyna z numerem 2 zapewniła mu zwycięstwo, wygrywając w trzecim secie dogrywki.

„W tym meczu mogło pójść w obie strony, ale ostatecznie wygraliśmy drużynę 2-1, co sprawiło, że pojechaliśmy na Nationals” powiedział Gardner. „To było naprawdę ekscytujące wrócić w tym roku. On (Mitch) spędził dużo czasu w Arizonie, więc jest podekscytowany powrotem do Scottsdale i zobaczeniem wielu ludzi, których znał i z którymi pracował.”

READ  Puchar Świata FIS w skokach narciarskich | Sport zawodowy

Ich drużyna składa się z pięciu graczy (dwie drużyny w deblu i jeden gracz w singli) – Gardner gra w deblu z Ericiem Alec, który grał kolektywnie w Texas A&M, a Maroch jest graczem nr 1 w grze pojedynczej.

„Mitch lepiej grał single, puścił młotek i był bardzo solidny na tej pozycji” powiedział Gardner. „Pod koniec mojej kariery w college’u stałem się lepszym graczem w deblu niż w singli, więc naprawdę czuli się zmuszeni, aby mnie tam umieścić. Z trzema meczami, to było trochę w pierwszej trójce. To niewiele, więc wszyscy się liczą”.

Gardner powiedział, że w krajowych mistrzostwach format będzie nieco inny. Zamiast tego zagrają w systemie round-robin z każdą inną dorosłą drużyną 5,0-osobową w turnieju, a drużyna z najlepszym wynikiem ogólnym zostanie ostatecznie okrzyknięta mistrzem narodowym.

Ich rywalizacja w innych zespołach będzie składać się z wielu byłych graczy z college’u, takich jak Gardner i Maroscher, a także kilku starszych graczy, którzy mają również wcześniejsze doświadczenie w college’u i / lub doświadczenie zawodowe.

„To wielka walka” powiedział Gardner. „To jest najbardziej zbliżone do ponownego założenia szkolnego mundurka i grania w konkurencyjne gry”.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej