Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Absolwenci Polski i Salem kwalifikują się do krajowych mistrzostw w tenisie | Wiadomości, sport, praca

Przesłane zdjęcie Mitchell Maroucher (pierwszy rząd, skrajny prawy) i Garrett Gardner (drugi rząd, skrajny prawy) byli ze sobą połączeni przez całą swoją karierę tenisową.

Chociaż chodzili do różnych szkół średnich i college’ów, Garrett Gardner i Mitch Maroucher zawsze byli ze sobą połączeni przez całą swoją konkurencyjną karierę tenisową, ale to nie zaczęło się w ten sposób.

Obaj mieli wysokie aspiracje w tenisie, ale Gardner był studentem drugiego roku gry w Polsce, podczas gdy Maroosh kończył karierę tenisową w szkole średniej jako student drugiego roku w Salem. Kiedy obie szkoły grały ze sobą, para również nie walczyła ze sobą, ponieważ Gardner był singlistą nr 2 w Polsce, podczas gdy Maraucher był nr 1 w Salem.

W końcu przez „pozytywne słowo”, Połączyli się i Maroch skontaktował się z Gardnerem, aby sprawdzić, czy chce trenować i bić razem w ciągu tygodnia.

„Wpadaliśmy na siebie przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu podczas pracy w szkole średniej” powiedział Gardner.

Jednak, ponieważ był starszy, Maroch ukończył szkołę i zaczął grać w tenisa w college’u, najpierw w Scottsdale Community College na poziomie JUCO, zanim przeszedł na kilka lat do Wydziału I na Grand Canyon University. Marouche następnie zakończył karierę w college’u w Youngstown State.

Ale obaj nie stracili ze sobą kontaktu.

„Każdego lata on (Maroosh) zawsze mnie bił za każdym razem, gdy wracał do miasta, a my go biliśmy” powiedział Gardner. „Mitch i ja znamy się od co najmniej 12 lat – po prostu bawimy się cały czas i bijemy się nawzajem”.

Następnie Gardner poszedł do college’u w Valparaiso, gdzie również grał cztery lata na poziomie I ligi.

Ich stowarzyszenie kontynuowano na poziomie uczelni, zwłaszcza gdy Valparaiso odbył podróż, by zmierzyć się z YSU w marcu 2017 roku.

READ  Włoch Berrettini dotarł do półfinału Wimbledonu

„Zawsze mieliśmy naprawdę świetny mecz” powiedział Gardner. „Zawsze mieliśmy dobre walki”.

Chociaż obaj gracze opuścili studia na kilka lat, obaj zdołali pozostać podobnie aktywni i konkurencyjni w tenisie.

Pod koniec sierpnia Gardner i Maroosh byli częścią dorosłej drużyny klubowej z Oxford Athletic Club w Wexford w Pensylwanii, która wygrała męskie mistrzostwa US 5.0 Central States Championships w Princeton w stanie New Jersey. Ich tytuł kwalifikuje ich do udziału w krajowych mistrzostwach USTA League 5.0 w Scottsdale w Arizonie w dniach 21-23 października.

„Miło jest móc podróżować i udać się w nowe miejsce, a jednocześnie móc robić to w sposób, w którym robisz coś, co kochasz, uprawiasz sport” powiedział Maroucher. „Zawsze dobrze jest poznać nowych ludzi, zobaczyć nowe miejsce i odkryć nowe doświadczenia. To zabawna część gry.”

To będzie drugi raz, kiedy Gardner sięgnął po mistrzostwo kraju, a Marouchere po raz pierwszy, ponieważ jest to jego pierwszy rok w zespole.

Podczas zeszłorocznego treningu z Gardnerem w Akron kapitan zwrócił się do Maroschera z rekomendacji Gardnera i zapytał go, czy chciałby być częścią zespołu i grać w dorosłej lidze USTA.

„Pomyślałem, że dobrze byłoby w jakiś sposób kontynuować rywalizację w tym sporcie” powiedział Maroucher.

Gardner powiedział, że drużynie udało się stosunkowo gładko zakwalifikować się do Nationals po raz pierwszy w 2019 roku, ale dodał, że w tym roku było trudniej.

W finale mistrzostw stanów centralnych Gardner powiedział, że jego drużyna z numerem 2 zapewniła mu zwycięstwo, wygrywając w trzecim secie dogrywki.

„W tym meczu mogło pójść w obie strony, ale ostatecznie wygraliśmy drużynę 2-1, co sprawiło, że pojechaliśmy na Nationals” powiedział Gardner. „To było naprawdę ekscytujące wrócić w tym roku. On (Mitch) spędził dużo czasu w Arizonie, więc jest podekscytowany powrotem do Scottsdale i zobaczeniem wielu ludzi, których znał i z którymi pracował.”

READ  Wimbledon: Świątek podejmuje wyzwanie Kerkhovego. Drób ogłusza Pliskova

Ich drużyna składa się z pięciu graczy (dwie drużyny w deblu i jeden gracz w singli) – Gardner gra w deblu z Ericiem Alec, który grał kolektywnie w Texas A&M, a Maroch jest graczem nr 1 w grze pojedynczej.

„Mitch lepiej grał single, puścił młotek i był bardzo solidny na tej pozycji” powiedział Gardner. „Pod koniec mojej kariery w college’u stałem się lepszym graczem w deblu niż w singli, więc naprawdę czuli się zmuszeni, aby mnie tam umieścić. Z trzema meczami, to było trochę w pierwszej trójce. To niewiele, więc wszyscy się liczą”.

Gardner powiedział, że w krajowych mistrzostwach format będzie nieco inny. Zamiast tego zagrają w systemie round-robin z każdą inną dorosłą drużyną 5,0-osobową w turnieju, a drużyna z najlepszym wynikiem ogólnym zostanie ostatecznie okrzyknięta mistrzem narodowym.

Ich rywalizacja w innych zespołach będzie składać się z wielu byłych graczy z college’u, takich jak Gardner i Maroscher, a także kilku starszych graczy, którzy mają również wcześniejsze doświadczenie w college’u i / lub doświadczenie zawodowe.

„To wielka walka” powiedział Gardner. „To jest najbardziej zbliżone do ponownego założenia szkolnego mundurka i grania w konkurencyjne gry”.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej