Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Joe Manchin sprzeciwia się ustawie klimatycznej Bidena, wspieranej przez dotacje na ropę, gaz i węgiel | Kongres USA

Wśród zgiełku negocjacji dotyczących najważniejszego ustawodawstwa klimatycznego, jakie kiedykolwiek zaproponowano w USA, rośnie analiza powiązań przemysłu paliw kopalnych z człowiekiem przygotowującym się do rozerwania sedna ustawy – senatorem z Wirginii Zachodniej Joe Manchinem.

Manchin, centrowy Demokrata, zawetował kluczowe postanowienia wartego wiele bilionów dolarów ustawy pojednawczej, która ograniczyłaby emisje związane z globalnym ociepleniem i pomogła Stanom Zjednoczonym i światu uniknąć katastrofalnego załamania klimatu. W dobrze wyważonym Senacie Demokraci potrzebują wszystkich 50 senatorów do głosowania za ustawą, bez Republikanów chętnych do głosowania za środkami klimatycznymi.

Ustawodawstwo stopniowo zatrzymałoby przemysł węglowy, który niegdyś stanowił podstawę gospodarki Zachodniej Wirginii, i nadal będzie zapewniać znaczne wsparcie finansowe dla Manchina, który ostatnie cztery dekady spędził jako przywódca polityczny wagi ciężkiej w swojej ojczyźnie w Appalachach, w tym pełniąc funkcję sekretarza. Gubernator stanu, a teraz senator USA.

Z wykresu wynika, że ​​Go Mansion otrzymał największe darowizny w wielu sektorach energetycznych

W bieżącym cyklu wyborczym Dwór otrzymał Więcej darowizn politycznych z przemysłu naftowego i gazowego niż jakikolwiek senator, ponad dwukrotnie więcej niż drugi co do wielkości odbiorca. Jest także pierwszym beneficjentem darowizn z sektora wydobycia węgla, przoduje w funduszach przyjmowanych od operatorów gazociągów i zajmuje szóste miejsce w rankingu darowizn Senatu od przedsiębiorstw energetycznych.

Ta hojność w branży doprowadziła do oskarżeń senatora o nadmierny wpływ firm, które przyczyniły się do podsycenia kryzysu klimatycznego. Biuro Manchina nie odpowiedziało na prośbę o komentarz.

Ale powiązania Manchina z przemysłem paliw kopalnych sięgają głębiej niż dotacje polityczne. Po początkowym okresie pracy w rodzinnej firmie zajmującej się meblami i dywanami, Manchin założył w 1988 roku firmę brokerską o nazwie Enersystems, którą prowadził, dopóki nie został pełnoetatowym politykiem.

Większość aktywów Manchina znajdują się w akcjach spółki maklerskiej węgla

Chociaż kontrolę nad Enersystems przejął jego syn Joseph, powiązania Manchina z biznesem okazały się owocne dla senatora. Jego udziały w Enersystems są warte od 1 do 5 milionów dolarów, zgodnie z jego ostatnim ujawnieniem finansowym dokumentW ciągu ostatniej dekady senator otrzymał ponad 5 milionów dolarów zysków korporacyjnych. pośrednictwo węglowe Przedstawiać 71% dochodów z inwestycji Manchina i około jednej trzeciej jego całkowitej wartości netto.

READ  Aktywiści Dnia Ziemi wzywają do działań, aby uniknąć „dystopijnej” przyszłości

Ustawa o ugodzie zawiera ogromny wzrost dotacji podatkowych na czystą energię i samochody elektryczne oraz nowe ograniczenia dotyczące metanu, silnego gazu cieplarnianego, ale rdzeniem środków klimatycznych jest tak zwany program czystej energii elektrycznej (CEPP). Program o wartości 150 miliardów dolarów wykorzysta płatności i grzywny, aby zachęcić przedsiębiorstwa użyteczności publicznej do wycofania paliw kopalnych z amerykańskiego systemu elektroenergetycznego w ciągu następnej dekady.

Program, wraz z ulgami podatkowymi na czystą energię, „jest najlepszym strzałem, jaki mamy w tym pokoleniu, aby przyspieszyć przejście na czystą energię i zmniejszyć zanieczyszczenie paliwami kopalnymi w zmarginalizowanych społecznościach” – powiedział Patrick Drup, zastępca dyrektora ds. legislacyjnych Sierra Club. . .

Manchin nazwał wydatki w ramach ustawy „lekkomyślnymi” i powiedział, że „nie ma sensu” uiszczanie opłat za media w celu zwiększenia udziału energii odnawialnej, kiedy już to robią. Dzieje się tak pomimo faktu, że Prawie żadnych udogodnień W całych Stanach Zjednoczonych dodaje się energię słoneczną, wiatrową i inne źródła czystej energii w tempie przewidzianym w ustawie, aby zmusić emisje do wystarczająco szybkiego spadku, aby zażegnać katastrofę klimatyczną.

Jego oświadczenie w tym zakresie jest wyraźnie fałszywe. Robbie Orvis, starszy dyrektor ds. projektowania polityki energetycznej w energia Współpraca. Nie jest tajemnicą, że ma powiązania z przemysłem węglowym. Można mieć nadzieję, że nikt wybrany do Kongresu nie będzie miał znaczących udziałów finansowych w branżach, które mógłby rozważyć, ale niestety taki jest system”.

wypadek Analiza znaleziona przez Energy Innovation Że CEPP jest „kręgosłupem redukcji emisji dwutlenku węgla” ustawodawstwa i odpowiada za około jedną trzecią redukcji emisji, które wynikają z ustawy. „To naprawdę niefortunne, że CEPP nie jest już na stole” – powiedział Orvis. Ale ta ustawa doprowadzi do znacznej redukcji emisji gazów cieplarnianych, robi bardzo dużo. Być może istnieje sposób na wypełnienie luk pozostawionych przez CEPP”.

READ  Grek, który przeżył katastrofę łodzi z migrantami, przeżywa emocjonalne spotkanie ze swoim bratem | wiadomości ze świata
Przewidywane redukcje emisji z programów „Odbuduj lepiej” do 2030 r.

Joe Biden wyznaczył Stanom Zjednoczonym cel ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w połowie tej dekady, przed ich wyeliminowaniem do 2050 r. Ameryka jest obecnie na dobrej drodze do zmniejszenia emisji o 17% do 25% do 2030 r., analiza Wydany we wtorek przez Rhodium Group Found, pozostawiając do wyeliminowania do 2,3 mld ton emisji, aby osiągnąć cel.

Wraz z kolejnymi cięciami ze strony rządu federalnego i stanów „ambitny cel klimatyczny USA do 2030 r. jest w zasięgu ręki, nawet przy bardziej ograniczonym pakiecie politycznym Kongresu” – powiedział John Larsen, dyrektor Rhodium Group. Dodał jednak: „Stany Zjednoczone i świat mają niewiele czasu lub miejsca na błędy, aby uniknąć najgorszych skutków zmian klimatycznych”.